Ivan Bošnjak izabran za novog zapovjednika DVD-a Crnac, dozapovjednik Dario Najcer

DVD Crnac održao je svoju redovnu godišnju skupštinu koja je poslužila i kao izvanredna izborna. U sklopu izvješća o radu predsjednik Ivan Mašaberg naglasio je kako je 2018. godina bila godina bez požara uz tek nekoliko manjih tehničkih intervencija.

Mašaberg je istaknuo kako su i ovo društvo posjetili vatrogasci iz austrijskog Tirola te najavili donaciju vatrogasne opreme u tijeku tekuće godine, a kao najveći problem društva istaknuo nedostatak djece i mladeži u društvu.

Skupština DVD a Crnac predsjednik Ivan Mašaberg

-U narednom periodu intenzivno ćemo raditi na omasovljenju mlađeg članstva, a već smo na sastanku Upravnog odbora donijeli neke odluke za aktivnosti kojima ćemo početi privuće mlade našem društvu – rekao je Mašaberg.

DVD Crnac pristupio je i izboru novog zapovjednika i njegovog zamjenika.

-Po novom zakonu o vatrogastvu zapovjednik i dozapovjednik moraju imati položen ispit za vođenje intervencije pa smo mi na ovoj skupštini izabrali dvojicu mladih ljudi koji će uskoro pristupiti polaganju nužnog ispita – pojasnio je razloge izbora predsjednik Mašaberg.

 

Skupština jednoglasno za zapovjednika izabrala Ivana Bošnjaka, dok će dužnost dozapovjednika obavljati Dario Najcer. Na kraju skupštine uz nazočne članove društava prijatelja, domaćina su pozdravili predsjednik općinskog Vijeća Filip Vidović te načelnik općine Crmac Mato Damjan.

Skupština DVD a Crnac 4

-Kao i uvijek uz redovnu pomoć vatrogascima, pronaći ćemo i druge potrebne modele za stimulaciju vatrogastva posebno za rad s onim mlađima. Općina i ja osobno smo naravno na raspolaganju za svaki vid pomoći vatrogasnom društvu. Radimo i na osnivanju JVP-a zajedno s Gradom Orahovicom te općinama Zdenici i Čačinci i to će biti jedan veliki korak naprijed za mala društva – rekao je Damjan.

Tajnica VZ VPŽ Mateja Fras-Venus također se osvrnula na nedostatak mladih u društvu te potvrdila i pomoć županijske zajednice.

-Velik je problem nedostatak mladih u jednom društvu, nažalost s tim problemom se nosi većina malih društava na području naše županije i Slavonije, ali sigurna sam da u suradnji društava i Županijske zajednice to možemo i riješiti. Ovim putem pozivam i načelnike općina da svojim mogućnostima i određenim potezima pomognu rješavanju ovog problema. Svima govorim da je dovoljno dovesti troje-četvero mladih ljudi za početak, oni potom za sobom povuku još toliko i tako to krene. Najvažnije je dakle, privući tih prvih nekoliko i svim ćemo zajedno uložiti ogromne napore da to u svim društvima učinimo – zaključila je Fras Venus. (www.icv.hr, vg, foto: V. Grgurić)

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content