1. ŽNL Marko Matić zablistao u 18. kolu, Zdenko Lončarek priključio se najboljoj petorki na listi strijelaca

Nakon odigranih 18 kola u 1. županijskoj nogometnoj ligi na vrhu liste strijelaca i dalje su izjednačeni Ivan Ibriks (Suhopolje) i Darko Kokoška (Dinamo Četekovac) s 20 postignutih zgoditaka. Darko je u proteklom kolu zaradio isključenje, pa ovog vikenda neće imati priliku skočiti na sam vrh liste najboljih strijelaca lige.

Igrač 18. kola:

7 bodova – Marko Matić (Podravac Sopje) – s tri zgoditka i pet asistencija bio je glavna poluga visoke gostujuće pobjede u derbiju začelja, ujedno i najbolji igrač kola.

6 bodova – Mihael Nikolić (Sloga Zdenci) – polovicu momčadskih zgoditaka postigao je na gostovanju u Sladojevcima.

5 bodova – Dino Milinović (Bratstvo Gornje Bazje) – dva puta je bio asistent, a na njemu je napravljen kazneni udarac za treći zgoditak.

4 boda – Emanuel Kristić (Dinamo Četekovac) – s igračem manje osvojena su sva tri boda, a oba zgoditka postigao je upravo Kristić.

3 boda – Nikola Menegati (Suhopolje) – ključan igrač na sredini terena za gostujuću pobjedu u Rezovcu.

2 boda – Stipe Ćavić (Mladost Čačinci) – akter kod oba zgoditka: prvi je postigao, a na njemu je napravljen kazneni udarac iz kojega je postignut drugi zgoditak.

1 bod – Tadej Jaković (Voćin) – u obrani je zaustavio brojne napade gostiju iz Čađavice, čime je otvorio put svojoj momčadi do pobjede.

Lista strijelaca 1. županijske nogometne lige nakon odigranog 18. kola:

20 – Ibriks (Suhopolje), Kokoška (Dinamo)

16 – J. Brlas (Bušetina 1947.), Babec (Suhopolje), Lončarek (Suhopolje)

15 – Dedaj (Sloga)

13 – Ivačić (Suhopolje), Marko Matić (Podravac)

12 – I. Dunković (Slavonija), Ugarković (Mladost Čač.), Dežmarić (Rezovac)

11 – Ramić (Mladost Čač.), Juhas (Bratstvo), Jančić (Mikleuš)

10 – Nemeth (Mladost Čač.), Kristić (Bratstvo)

9 – J. Šoštar (Lukač 05)

7 – Holec (Lukač 05), Jaković (Voćin), Vratković (Sloga), Bušetinčan (Bušetina 1947.), Ivčić (Mikleuš), Sertić (Suhopolje), Kristić (Dinamo), Petrinić (Graničar)

6 – Bušljeta (Sloga), Grizelj (Lukač 05), Bubaš (Sloga), Tunić (Dinamo), Milinović (Bratstvo), Kizivat (Podravac), Tašić (Voćin)

5 – Perošević (Mladost 1930.), Dijanešić (Sloga), Kovačević (Rezovac), Lončar (Lukač 05)

4 – Klasić (Bušetina 1947.), Giber (Mikleuš), Menegati (Suhopolje), Vicić (Voćin), Šomođi (Mladost 1930.), Bajivić (Bratstvo), Perić (Voćin), Pšihistal (Bratstvo), Čović I. (Voćin), Martinčević (Mladost 1930.), Nikolić (Sloga), Jukić (Mladost Čač.), Karačić (Podravac), Androš (Podravac)

3 – Jerešić (Podravac), Čoklo (Bušetina 1947.), Novoselec (Mladost 1930.), A. Dunković (Slavonija), Rajnović (Lukač 05), Mrva (Mikleuš), Mudri (Mladost 1930.), Meseš (Bušetina 1947.), Ribić (Mladost 1930.), Periša (Mladost Čač.), Čorda (Mladost Čač.), Duspara (Sloga), Tomašević (Podravac), Hokman (Bratstvo), Kovač (Mladost 1930.)

2 – Vujičić (Rezovac), Matijašević (Rezovac), Krznarić (Rezovac), Buzuk (Rezovac), Pejić (Rezovac), Borić (Bušetina 1947.), Balogović (Graničar), Falat (Mladost Čač.), Fučkar (Graničar), Maršić (Mladost Čač.), Godeč (Graničar), Marijanović (Mikleuš), Egri (Suhopolje), Munjeković (Bušetina 1947.), Gusić (Voćin), Nreca (Rezovac), Jaklić (Dinamo), Šoštar (Suhopolje), Čavić (Mladost Čač.), Pavlak (Bušetina 1947.), Slanac (Suhopolje), Čović H. (Voćin)

1 – Lončarek (Dinamo), Dorinka (Dinamo), Simonović (Voćin), Gumbarević (Slavonija), Mikić (Podravac), Zajček (Podravac), Kujavić (Mikleuš), Topić (Rezovac), Ilić (Bratstvo), Veg (Graničar), Marković (Voćin), Pernar (Bušetina 1947.), Mroz (Mladost Čač.), Troha (Dinamo), Fotez (Slavonija), Krušelj (Podravac), Hodak (Suhopolje), Medić (Rezovac), Vrhovski (Mladost Čač.), Sabo (Bušetina 1947.), Grljak (Suhopolje), Pranjić (Sloga), Karnik (Bratstvo), Mađarević (Mladost 1930.), Šuvak (Mladost 1930.), Novaković (Slavonija), Hrkač (Dinamo), Lejčić (Voćin), Topić (Bušetina 1947.), Velić (Sloga), Zagorac (Bratstvo), Žagar (Mladost Čač.), Lozar (Dinamo), Dujmić (Dinamo), Rukavina (Mikleuš), Kušen (Podravac), Hodak (Slavonija), Zeba (Bratstvo), Buneta (Mladost Čač.), Abalić (Bratstvo), Blažeković (Lukač 05), Černeli (Lukač 05), Prugovečki (Suhopolje), Rivić (Slavonija), Ivanković (Bratstvo), Beneš (Podravac), Mario Matić (Podravac), Potrata (Lukač 05).

(www.icv.hr, mš, ts, foto: ilustracija, M. Šolc)