Virovitičanin Tin Tumpić osvojio broncu na finalu kadetskog Kupa Hrvatske na 1.000 metara

U “radionici” trenera Zlatka Tota ponovno se rađa jedan zanimljiv “materijal”. Ovaj vikend je u Zagrebu trčano finale kadetskog Kupa Hrvatske, natjecanje na kojem su mogli sudjelovati samo oni koji su na službenoj rang listi Hrvatske atletskog saveza, u kategoriji kadeta imali jedan od 12 najboljih rezultata u Hrvatskoj u ovoj godini.

A jedan od takvih bio je i Virovitičanin Tin Tumpić, učenik Gimnazije Petra Preradovića Virovitica, član zagrebačkog Agrama, kojeg trenira trener s europskim pedigreom Zlatko Tot. I Tin je, iako se atletikom ozbiljnije bavi tek pet mjeseci, u utrci koja je bila izlučna za ulazak u reprezentaciju Hrvatske i nastup na natjecanju “Srednje Europe” (Hrvatska, Slovenija, Mađarska, Češka, Slovačka) zauzeo 3. mjesto, istrčavši 1.000 metara za 2:45:06.

U reprezentaciju su se plasirala prva dvojica, dok je Tin, kojeg su tek “nedavno inficirali atletikom” osigurao status “prve rezerve”.