FOTO Ines Begović najefikasnija u novoj pobjedi pitomačkih rukometašica, Slatinčani lagano protiv Slavonskog Broda

Predstavnici iz Virovitičko-podravske županije u drugim rukometnim ligama nastavljaju s nizom uspjeha.

Rukometašice Pitomače su u 6. kolu 2. lige Sjever u susjedskom derbiju svladale Đurđevac 42:34. U prvom dijelu gošće su dvadesetak minuta održavale minimalnu prednost. U posljednjih deset minuta prvog dijela razbranila se domaća vratarka Melita Jug i bila je gotovo nesavladiva za gošće, pa se na odmor otišlo s domaćom prednošću 19:16. U nastavku Pitomačanke postepeno stvaraju još veću rezultatsku prednost i dolaze do uvjerljive pobjede.

IMG 5042

Pitomača: Leticia Krstanović, Erin Pintarić, Nina Ferić 11 (4), Ines Begović 14 (1), Melita Skelin, Tamara Štefanec 7(2), Antonela Brlas, Andrea Božić 5, Melita Jug 1, Nika Pintarić, Marija Roberta Magić 3, Danela Relić, Lea Crlenjak, Ana Šimić – Kaša, Lana Brkić i Dora Šandrovčan 1. Trenerica: Sanja Šandrovčan.

Sedmerci: 9 (7)

Isključenja: 14 minuta (Štefanec i Begović po 4 minute; Ferić, Skelin i Božić po dvije minute).

IMG 5096 e1572945814454

Ovom pobjedom Pitomača se nalazi na četvrtom mjestu na tablici s devet bodova, koliko imaju i druge – osječka Olimpija i treća Podravka II Lino. Idućeg vikenda rukometašice Pitomače gostuju u Varaždinu, gdje igraju s drugom ekipom Koke. U međuvremenu, u četvrtak, 7. studenoga u 16 sati u sportskoj dvorani Osnovne škole Petra Preradovića Pitomača igraju utakmicu Kupa regije Sjever s prvoligaškim sastavom 1234 Virovitice.

Rukometaši Slatine su u 5. kolu 2. lige Istok na svom parketu sportske dvorane Srednje škole Marka Marulića svladali Brod iz Slavonskog Broda 30:21. S devet bodova Slatinčani su vodeća momčad lige, koliko ima i drugoplasirana momčad Nexe II. U idućem kolu Slatina putuje na gostovanje u Osijek, gdje igra s drugom momčadi istoimenog prvoligaša.