FOTO Dražen Čavar potvrdio kvalitetu i doveo UDVDR HR Klub Viljevo i prijatelje do naslova u Slatini, najbolji igrač turnira Domagoj Ninčević

Tribina sportske dvorane Srednje škole Marka Marulića u Slatini kao i prethodnih dana bila je prepuna gledatelja, koji su s oduševljenjem pratili završni dan 23. zimskog malonogometnog turnira, koji je ove zime organizirao Malonogometni klub “Slatina”.

U finalnoj utakmici u konkurenciji veterana Autoservis Ino je poveo 5:0 protiv momčadi Mars napada. Tek u posljednjih nekoliko minuta Marsovci su se razbudili i smanjili na konačnih 5:2.

m IMG 3601

U seniorskoj konkurenciji utakmica za treće mjesto se nije igrala jer momčad Nikolić tours Letnica nije doputovala zbog obveza na turniru u Sisku, pa je ekipa Caffe bar Willy Ćeralije došla do bronce bez borbe.

Finale između UDVDR RH Klub Viljevo i prijatelja i Awimbawe Caffe bara AR bilo je izuzetno uzbudljivo. Igrači Caffe bara AR u prvom dijelu su stvorili puno više prilika za pogodak, ali ih nisu uspjeli konkretizirati. Vratar ekipe UDVDR RH klub Viljevo i prijatelji Darko Knežević “sličio” je na boksača. Dva puta ležao je na podu gotovo u polusvjesnom stanju, ali ga je vrijedni slatinski fizioterapeut Dragan Minauf “vraćao iz mrtvih” , a on je nastavio braniti nemoguće.

m IMG 3670

Njegov suigrač Dražen Čavar iskoristio je jednu od prilika svoje momčadi i u 13. minuti doveo UDVDR RH Klub Viljevo i prijatelje u prednost 1:0. S tim rezultatom se otišlo na odmor. U redovima Awimbawe Caffe bara AR bili su nezadovoljni svojom realizacijom.
U prvoj minuti drugog dijela nakon prekršaja u kaznenom prostoru nad Stipom Ćavićem suci su dosudili kazneni udarac u korist Awimbawe Caffe bara AR, koji je Marin Vukomanović materijalizirao i poravnao rezultat na 1:1. Izjednačujući zgoditak dodatno je razbudio gledatelje koji su mahom bili za Awimbawe Caffe bar AR.

m IMG 3667

Momčad Awimbawe 10 minuta prije kraja utakmice napravila je pet akumulirani prekršaj. To koriste njihovi suparnici i nižu opasne napade, koji su urodili plodom u 34. minuti kada je udarcem s boka polulijevo Dražen Čavar svojim drugim zgoditkom u finalu ponovno doveo UDVDR RH Klub Viljevo i prijatelje u prednost, koju su njegovi suigrači uspjeli očuvati do kraja.

Igrači Awimbawe Caffe bara AR nizali su prilike, ali niti jednu od njih nisu uspjeli realizirati. Četiri sekunde prije kraja utakmice dosuđen je šesti akumulirani prekršaj momčadi Awimbawe Caffe bara AR, ali je Dino Radonjić uspio ukrotiti kazneni udarac s deset metara.

m IMG 3717

Pehare, medalje i trofeje pojedincima su uručili virovitičko–podravski župan Igor Andrović, njegov zamjenik Marijo Klement i predsjednik MNK “Slatina” Matej Rešetar, dok je trofej za fairplay uručio Dragan Minauf.