HRVOJE BABEC NAMETNUO SE TRENERU JAKIROVIĆU Nakon odlične predstave protiv Rijeke, Virovitičanin sa Goricom gostuje na Poljudu

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Virovitičanin Hrvoje Babec nametnuo se treneru prvoligaša Gorice Sergeju Jakiroviću, a najbolji dokaz truda, upornosti, zalaganja na treninzima i odličnih partija u dresu hrvatskog prvoligaša je nastup protiv Rijeke proteklog vikenda u 22. kolu, gdje je Hrvoje startao u početnih 11 i igrao sve do 86. minute, kada ga je zamijenio Michal Maslowski.

Utakmica je završila rezultatom 0:0, a fantastična obrana Gorice na čelu s vratarom Kristijanom Kahlinom, koji je ovog tjedna nominiran i za dvije najbolje intervencije 22. kola, zaustavila je riječke napadače, a svakako treba napomenuti i domaću utakmicu Gorice u 20. kolu, kada su na svom terenu također odigrali 0:0 protiv momčadi Osijeka. Rijeka i Osijek su ekipe iz gornjeg doma ligaške ljestvice, pa je time “rezultat još veći”. Ovog vikenda šestoplasirana Gorica gostuje u Splitu kod drugoplasiranog Hajduka i nadamo se, ponovno s Virovitičaninom u početnoj postavi. Utakmica je na rasporedu u subotu, 22. veljače s početkom u 15 sati.

Babec je ove sezone upisao 13 nastupa, od kojih je šest započeo od prve minute. U prosjeku igra 48 minuta po utakmici.

Dvadesetogodišnji nogometaš koji je ponikao u dva virovitička kluba, Virovitici i No Limitu, prije početka sezone potpisao je ugovor za hrvatskog prvoligaša Goricu. Hrvoje je nakon prvih nogometnih koraka koje je učinio u Virovitici s dvanaest godina otišao u Osijek, gdje je bio četiri godine. Sljedeća destinacija bila mu je francuski prvoligaš Metz, gdje je proveo dvije sezone. Prošlog ljeta bio je na korak do dolaska u zagrebački Dinamo, ali zbog pravnih i odštetnih prepreka transfer nije bio realiziran. Kao amater prošlu sezonu odigrao je odlično za trećeligašku momčad Vihor iz Jelisavca.

-Ovo je predivan osjećaj. Napravio sam velik korak naprijed u mojoj karijeri i nadam se da ću opravdati trenerova očekivanja. Na meni je sad da radim i treniram i više nego dosad, a nadam se da ćemo na kraju svi biti sretni, da će zadovoljstvo biti obostrano – bile su riječi Hrvoja Babeca prilikom potpisa ugovora za Klub iz Velike Gorice, a sada, gledajući s određenim vremenskim odmakom, jasno je da je trenerova očekivanja opravdao.