Na obali rijeke Drave u Terezinom Polju održan 25. po redu “Dan manjića”

- PROMO -

Športsko-ribolovni klub “Drava” iz Terezinog Polja u suradnji s Općinom Lukač danas (subota) je na desnoj obali rijeke Drave u Terezinom Polju, takozvanom “Đukinom šoru” održao tradicionalno druženje članova kluba, ribolovaca i gostiju pod nazivom “Dani manjića”. Ovo je manifestacija koja se ove godine održala 25. put za redom , a uz druženje ribolovaca i njihovih gostiju popraćena je brojnim gastronomskim i drugim sadržajima. Tako se uz prženu bijelu ribu i šarana na rašljama, moglo uživati i u pečenoj prasetini, paprikašu i pečenom mesu sa roštilja. Uz to pila se i dobra kapljica za što su bili zaduženi članovi Udruge vinogradara i voćara “Sveti Vinko” iz Virovitice.

Bili su tu i članovi brojnih ribolovnih društava iz naše županije, a također i predstavnici lokalne samouprave, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu i europske fondove Virovitičko-podravske županije Bojan Mijok, načelnik općine Lukač Đuro Bukvić i predsjenik MO T. Polje Darko Orač. Ulogu domaćina imali su članovi ŠRK “Drava” Terezino Polje na čelu s predsjednikom društva Draženom Samardžijom, a vrijedne ruke članova kluba, kuhara i svih ostalih koji su pridonijeli izuzetnom gastronomskom i rekreativnom ugođaju i ove godine su stvorile sadržaj koji je prepoznat ne samo u općini Lukač nego i u cijeloj našoj županiji pa i šire. (opširnije o ovom događaju u novom broju “Virovitičkog lista”). (www.icv.hr, bs; foto: B. Sokele, D. Orač)

[g-gallery gid=”580023″]

 

Povezane vijesti

Skip to content