PREKINUT NIZ OD TRI POBJEDE Virovitičke rukometašice protiv Dugog Sela “prokockale” +6 na poluvremenu

Nakon uspješno apsolviranog ispita s Murvicom, u Viroviticu je doputovalo Dugo Selo. U “lavljem brlogu” su planirali dva boda. Domaće igračice su u utakmicu ušle pune poleta i brzo napravile solidnu prednost, koja je u nekoliko navrata bila +6. S tom se razlikom otišlo na odmor (18:12).

U drugom dijelu Lavice u dva navrata imaju po osam pogodaka prednosti (23:15 i 24:16). Nakon toga su stale. Gostujući trener Nenad Plašić striktnim pokrivanjem najubojitijih domaćih napadačica Tamare Hudoletnjak i Maje Mlinarić lagano smanjuje domaću prednost. Gostujući sastav uspijeva izjednačiti, pa čak u dva navrata i voditi (31:30 i 32:31). Domaće igračice pogotkom Nike Deskar vode 33:32. Gostujuća Doris Vlajsović uspijeva izjednačiti na 33:33. Domaćim igračicama je preostalo više od minute za posljednji napad i pobjednički pogodak. Semafor je pokazivao 59:05, kada je domaći trener Gašparac zatražio minutu odmora. Virovitičke Lavice drže u rukama loptu do kraja, ali nisu uspjele ozbiljno ugroziti gostujuću vratarku Maru Budić. Najboljem domaćem strijelcu Tamari Hudoletnjak je ostao šut nakon isteka vremena, ali je gostujući blok bio previsok za postizanje pobjedničkog zgoditka.

MG 3072

Nakon ovog remija ne treba očajavati već dignuti glavu i krenuti po osvajanje novih bodova. U virovitičkim redovima bilo je niz pogrešaka koje će se ispraviti do iduće subote, kada u Virovitici gostuje Osijek.

1234 Virovitica: Marija Devald (10+0), Maja Mlinarić 9 (1), Lukrecia Veršec 1, Lea Zupčić, Nadia Dujmović, Anja Šantić, Tamara Hudoletnjak 13 (2), Marija Medved, Ana Blažev, Elena Bardić, Nika Deskar 5, Tea Strusa, Ivana Kirin 3, Andrijana Miklić, Iva Biuk i Tena Mioč Cabadaj 2.