FOTO Utakmice 2. kola Županijskog nogometnog kupa: Turnašica izbacila Turanovac, Podgorje bolje od Croatije

Kup natjecanje uvijek donosi iznenađenja. U 2. kolu najveće iznenađenje napravila je Turnašica na gostovanju u Turanovcu.

Domaća momčad, koja se želi uključiti u borbu za naslov prvaka u 2. županijskoj nogometnoj ligi Zapad, povela je 1:0 zgoditkom svog bombardera Josipa Draganića. Gosti se nisu predavali. Luka Lach je izjednačio petnaest minuta prije kraja. Završilo je bez pobjednika 1:1, pa se prišlo izvođenju jedanaesteraca. Domaći igrači Tino Habijanić i Renato Giba bili su neprecizni te su gosti bili uspješniji ukupnim rezultatom 5:3.

Turanovac – Turnašica 1:1, nakon jedanaesteraca 3:5

Podgorje je dugo lomilo otpor Croatije iz Grabrovnice. Gosti su u 19. minuti imali priliku doći u prednost iz kaznenog udarca, ali je domaći vratar Filip Buđak obranio šut Matije Pavića. Matija Jerbić u 41. minuti dovodi domaću momčad u prednost. Dvije minute kasnije Alen Đureš odlično izvodi slobodan udarac i povećava na 2:0. Susret je zaključio gostujući igrač Antonijo Strahonja autogolom u 83. minuti.

Podgorje – Croatia Grabrovnica 3:0