Kadeti Virke na domaćem terenu svladali Bjelovar: Dvije pobjede iz tri susreta dovele ih do 2. mjesta ligaške ljestvice

Košarkaši Virke u kategoriji M-17 ostvarili su svoju drugu ligašku pobjedu u tri odigrana susreta. Četvrto kolo Lige kadeta u dvoranu Osnovne škole Vladimir Nazor dovelo je momčad Bjelovara kojoj je ovo bila prva ligaška utakmica.

Nakon poprilično nervozne prve četvrtine, u drugu se ulazi rezultatom 12:7 u korist domaćeg sastava. Tijekom drugih 10 minuta Virka povezuje par odličnih napadačkih akcija koje su rezultirale otvorenim šutevima za tri poena uz vrlo visok postotak realizacije, a u istom ritmu nastavilo se i do kraja susreta, po isteku vremena semafor je pokazivao 67:41. Puleni trenera Marina Ferenčevića zabilježili su tako devet zabijenih trica u utakmici postignutih od strane pet različitih strijelaca.

Posebno veseli što su nam mladi Virkasi pokazali da, iako se natječu sa starijim momčadima cijelo prvenstvo, mogu parirati svakome te se nalaze na visokom drugom mjestu ligaške ljestvice.

Za KK Virka nastupali su: Gvojić, Prevedan 12, Zubić 3, Bukvić, Mucak 10, Pažin 13, Zidar 18, Fuis 10, Kalaš, Vučak 2, Kovačević. Trener: Marin Ferenčević.