TEŽAK PORAZ U ZAGREBU Lokomotiva prohujala pokraj virovitičkih Lavica s visokih 22 razlike

U 8. kolu 1. hrvatske rukometne lige za žene, igračice 1234 Virovitice poražene su na gostovanju u dvorani II zagrebačkog Doma sportova od Lokomotive 42:20.

U prvih šest minuta gošće su u tri navrata imale minimalnu prednost. Nakon deset minuta igre Lokosice ubacuju u višu briznu i rezultatski se postepeno sve više odvajaju. Do odlaska na odmor Lokomotiva vodi 23:12.

U drugom dijelu ta se prednost povećala do konačnih +22 (42:20). Domaći trener, ujedno i izbornik hrvatske seniorske reprezentacije Nenad Šoštarić u igri je izrotirao sve raspoložive igračice. Osim vratarki sve su se upisale u listu strijelaca. U pobjedničkom sastavu igrale su dvije nekadašnje igračice virovitičkog kluba Josipa Kaselj i Ana Maria Gavrić te Pitomačanka Terezija Ćurić.

-Došli smo na jedno teško gostovanje, moja ekipa svakako nije u tom rangu u kojem je Lokomotiva. Pokušali smo koliko smo mogli, ta vanjska linija je stalno u problemu, pa pokušavamo ubrzati na bilo koji način, na bilo koju raspoloženu igračicu koja može postići pogodak. Situacija je takva kakva je, čestitam ekipi Lokomotive – izjavio je trener 1234 Virovitice Vladimir Gašparac za službeni portal Hrvatskog rukometnog saveza.

1234 Virovitica: Marija Devald (1+0), Martina Majkovčan (10+3), Jelena Pratljačić, Lukrecia Veršec, Nadia Dujmović, Ivana Kirin 3, Marija Medved, Ana Blažev, Nika Deskar 4, Tea Strusa, Klara Crnoja, Viktorija Šestak 2, Laura Oršulić 1, Nea kovač, Tena Mioč – Cabadaj 6 (6) i Lea Vukojević 4. Trener: Vladimir Gašparac.

Sedmerci: 7 (6)

Isključenja: 10 minuta (Šestak četiri minute te Kirin, Oršulić i Mioč – Cabadaj po dvije minute).