U slatinski Dom zdravlja samo na glavni ulaz: Kontrolu vrše covid-redari slatinske HVIDR-e

Na inicijativu ravnatelja Doma zdravlja Virovitičko-podravske županije dr. Ivice Foteza, od danas (četvrtak) se na ulazu u slatinski Dom zdravlja nalaze covid-redari. Pacijenti mogu ući samo na glavni ulaz, uz prethodno mjerenje temperature i dezinfekciju ruku te obavezno nošenje maski za lice.

Ravnatelj Doma zdravlja Virovitičko-podravske županije dr. Ivica Fotez, zbog učestalog kršenja mjera i preporuka Nacionalnog stožera civilne zaštite pri ulasku u Dom zdravlja u Slatini, uputio je zamolbu Stožeru civilne zaštite grada Slatine za potrebu postavljanja redara na ulaz. Načelnik Stožera civilne zaštite grada Slatine Bojan Plantak je promptno reagirao po zamolbi te su na ulaz u Dom zdravlja upućeni covid-redari, članovi Udruge HVIDR-a Slatina koji su educirani za takve aktivnosti.

125271228 3240718396038915 3496761282719457745 n

– Prvo bih se htio neizmjerno zahvaliti članovima slatinske HVIDR-e i njihovom predsjedniku Iliji Nikoliću koji su nam izišli ususret. Mi smo se cijelo vrijeme nadali da će ljudi koji dolaze u Dom zdravlja poštivati mjere, ali, nažalost, iz dana u dan, a po saznanjima od naših liječnika, uvidjeli smo problem nesavjesnog i nekontroliranog ulaska ljudi u zgradu. Iako je preporuka da se pacijenti prvo jave svom liječniku obiteljske medicine te dogovore vrijeme dolaska, imali smo slučajeva da ulaze u zgradu i sa temperaturom, odnosno vidljivim simptomima koji upućuju na zarazu koronavirusom te se prošetaju prostorom Paviljona 4 i time rade ugrozu svim ostalim ljudima u čekaonicama i medicinskom osoblju. Kako bismo zaštitili naše pacijente i medicinsko osoblje morali smo zatražiti pomoć. Uputili smo zamolbu slatinskom Stožeru civilne zaštite za redarima, te su nam oni odmah, već drugi dan poslali svoje covid-redare, članove slatinske HVIDR-e koji imaju iskustva s obavljanjem tih aktivnosti – istaknuo je dr. Fotez te dodao:

– Ovi ljudi, redari koji su sada ovdje na ulazu u Dom zdravlja za vrijeme Domovinskog rata stavili su se u službu obrane domovine, tada protiv poznatog neprijatelja, a sada se u miru protiv nepoznatog, odnosno koronavirusa. Upravo zbog toga molim sve ljude koji dolaze u Dom zdravlja, ovdje u Slatini, neka se s razumijevanjem i poštovanjem odnose prema njima i ispoštuju sve što se od njih traži, od mjerenja temperature, nošenja maski, dezinfekcije ruku – naglasio je dr. Fotez.

125232013 3483725381715038 1009952297260498402 n

Covid-redari slatinske HVIDR-e svoje aktivnosti započeli su na samom početku ugroze koronavirusom.

– Već početkom trećeg mjeseca stavili smo se na raspolaganje Stožeru civilne zaštite grada Slatine i do sada smo proveli niz aktivnosti redarske službe. Pošto je većina naših članova u mirovini i nemaju poslovnih obaveza, ove aktivnosti mi bez problema obavljamo, ima nas dovoljno. Naši čalnovi koji obavljaju aktivnosti covid-redara su prošli edukaciju Stožera civilne zaštite grada Slatine, a uskoro će biti nova na kojoj će ih sa svime što je potrebno educirati policijski službenici – istaknuo je predsjednik Udruge HVIDR-a Slatina Ilija Nikolić.

Predsjednik Zajednice udruga i članova HVIDR-a Virovitičko-podravske županije Mato Bubaš pohvalio je sve aktivnosti slatinske HVIDR-e.

– Kao predsjednik županijske HVIDR-e sam prezadovoljan aktivnostima koje provodi Udruga HVIDR-a Slatina i njen predsjednik Ilija Nikolić, a koja iskače u svojim aktivnostima te ujedno šalje poruku i primjer ostalim udrugama na području naše županije da se priključe u pomoći na dobrobit svih stanovnika naše županije – rekao je Bubaš.

Covid-radari provodit će svoje aktivnosti na glavnom ulazu u zgradu slatinskog Doma zdravlja svakim radnim danom u vremenu od 7 do 19 sati, a subotom od 7 do 12 sati.

(www.icv.hr, adf; foto: D. Fišli)

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content