Rukometašice Đurđevca preko Pitomače do 1. kola Kupa: Virovitičanka Mikulić postigla šest, a Pavlović čak 17 pogodaka

Rukometašice Pitomače nisu uspjele izboriti prvo kolo kupa Hrvatske za regiju Sjever. U jučerašnjem susretu u kojem su gostovale kod susjednog Đurđevca poražene su rezultatom 37:29.

Trenerica Sanja Šandrovčan mogla je biti zadovoljna onime što su njezine igračice pružale u prvom poluvremenu. Golovima Nine Ferić, Vite Domijan i Valentine Šanteković, pred inače praznim tribinama Sportske dvorane Srednje škole Đurđevac, gostujuće rukometašice držale su rezultat u egalu ili su imale prednost na svojoj strani. U 19. minuti susreta zabilježena je i najveća prednost Pitomače koje su imale 3 pogotka “viška”.

U redovima Đurđevca pod vodstvom trenera Vladimira Suvajca najviše se istaknula Lea Pavlović koja je nakon 30 minuta na svom kontu imala 8 pogodaka što je uvelike pomoglo njezinoj ekipi da već do kraja prvog djela preokrene rezultat u svoju korist. Prvi dio završio je rezultatom 17:15.

Prvih sedam minuta drugog poluvremena rezultat je još uvijek bio neizvjestan, igralo se gol za gol, a zatim slijedi serija već spomenute Pavlović koja je, možemo reći, riješila susret sa svoja četiri pogotka u svega tri minute čime je odvela svoju ekipu na, ispostavit će se nedostižnih šest pogodaka prednosti.

Posljednjih 15-ak minuta opet je proteklo u igri gol za gol što je odgovaralo rukometašicama Đurđevca koje su susret rutinski privele kraju i izborile daljnju fazu natjecanja. Dodajmo kako je Virovitičanka u redovima Đurđevca, Anamarija Mikulić, u ovom susretu postigla 6 pogodaka.

I pred jednom i pred drugom ekipom ove su subote novi ligaški izazovi na domaćim terenima. Pitomača će ugostiti Podravku 2 Lino od 16 sati u Sportskoj dvorani Osnovne škole Petra Preradovića, dok će od 20 sati Đurđevac u istoj dvorani gdje se igrala i jučerašnja utakmica dočekati Baranju.

Podsjetimo, rukometašice Pitomače trenutno drže 4. poziciju na ligaškoj ljestvici sa 18 osvojenih bodova, dok su Đurđevčanke jedno mjesto ispred njih s jednim bodom više.

ŽRK Đurđevac: Mia Zagrajski (2), Tihana Kožar (4), Jelena Karanović (2), Natalija Paro (1), Marija Veronika Lacković, Anamarija Mikulić (6), Nina Greguraš, Lea Franković (1), Paula Fuček (1), Melita Jug, Lea Pavlović (17), Nikolina Kovač, Antonela Golubić, Patricia Firšt (3), Sara Balala, Ivana Ferenčić, trener: Vladimir Suvajac.

ŽRK Pitomača: Iva Biuk, Erin Pintarić, Nina Ferić (7), Tamara Štefanec (6), Sofija Martinčević, Iva Blažević, Nika Pintarić, Marija Roberta Magić (3), Valentina Šanteković (6), Maja Biuk (1), Dora Šandrovčan (3), Vita Domijan (3), trenerica: Sanja Šandrovčan.