Županijski rukometni derbi pripao domaćinu: Rukometaši Slatine izborili drugi krug visokom pobjedom protiv Viro Virovitice

Rukometaši Slatine zaželjeli su se rukometa, to je sada sigurno. Susret 1. kola kupa Hrvatske za istočnu regiju spojio ih je danas (srijeda) sa županijskim rivalima Viro Viroviticom. Gotovo tri mjeseca pauze bez treninga i utakmica nije se odrazilo na formu domaćina, barem je tako izgledalo na terenu. Svoje današnje protivnike ispratili su iz Sportske dvorane Marka Marulića s 35 pogodaka u mreži.

Utakmica je bila riješena već u prvih desetak minuta. Domaćini nakon početnog zaostatka uzimaju konce igre u svoje ruke i serijom 5:1 tjeraju trenera Vašarevića na minutu predaha. U igri Viro Virovitice nije se promijenilo puno toga, čvrsta obrana Slatine na čelu s izuzetno aktivnim Igorom Dragojevićem pustila je vrlo malo šuteva, a i ono što je prošlo ukrotio je fantastična jedinica domaće momčadi Lovro Frajhaut. Gol za golom Slatine i obrana za obranom Frajhauta dovela je do rezultata 17:7 nakon prvih 30 minuta.

m IMG 5381

Drugo poluvrijeme ista priča, serija 4:0 za uvjerljivih 21:7 nakon 35 minuta igre. Do kraja susreta i jedna i druga ekipa igrale su opušteno, što i ne čudi budući da Slatinčane očekuje lov na naslov prvaka u drugoj ligi, dok virovitičke prvoligaše čeka paklena borba za opstanak. Semafor je istekom vremena pokazivao rezultat od 35:19, koji, s obzirom na epitet derbija, nitko nije očekivao. Uz Dragojevića i Frajhauta kod Slatine, u gostujućim redovima najviše su se izdvojili Dominik Sabo i Vladimir Flanjak.

m IMG 5380

Rukometaše Viro Virovitice već u subotu očekuje novi susret. Na domaćem terenu dočekat će Maksimir Pastelu, dok će Slatina u nastavak borbe za prvaka, prema sadašnjem rasporedu, nastaviti 20. veljače protiv Županje.

RK Slatina: Lovro Frajhaut, Noa Fazekaš, Ivan Repić (6), Ivan Berkec (3), Zvonimir Bertić, Luka Miličić (5), Domagoj Bot (1), Igor Dragojević (2), Antonio Butorac (2), Ivan Lukac (1), Fran Čurić (3), Matija Lisinski (2), Benjamin Hankić (4), Filip Mataija (1), Bojan Bočkaj, Martin Lukac (5), trener: Viktor Frajhaut.

RK Viro Virovitica: Marko Šulentić, Vladimir Flanjak (3), Tim Čevelak (1), Hrvoje Vašarević (3), Leon Dujmović (1), Dominik Arsić (1), Mateo Mijatović, Karlo Starčević, Ivan Vrbančić (1), Deni Vilček, Karlo Štimac, Dominik Sabo (4), Antonio Starčević, Toni Smutni (2), Marko Cingel (1), Dubravko Benko (2), trener: Damir Vašarević.