1. HRL SJEVER Rukometaši Viro Virovitice protiv Metalca posustali u posljednjih desetak minuta i upisali novi poraz

U srijedu, 12. svibnja odigrane su utakmice 21. kola 1. hrvatske rukometne lige Sjever. Rukometaši Viro Virovitice poraženi su na svom terenu sportske dvorane Tehničke škole od zagrebačkog Metalca 35:29.

Prvih desetak minuta Virovitičani su imali minimalnu prednost od jednog zgoditka. Nakon toga gosti iz Zagreba preuzimaju kontrolu rezultata. Vodili su do kraja utakmice, ali su im domaći rukometaši do posljednjih petnaest minuta “puhali za vratom”. U nekoliko navrata bili su nadomak izjednačenja, ali je u ključnim trenucima Vašarevićevim igračima “ruka bila prekratka”. Šest minuta prije kraja, igrači Metalca odlaze na sedam zgoditaka prednosti (32:25) čime su osigurali pobjedu.

-Imamo ozlijeđenih rukometaša, tako da nisam imao dovoljno igrača za rotaciju, što se osjetilo u posljednjoj dionici utakmice. Pred nama je nekoliko ključnih susreta u kojima trebamo osigurati opstanak u ligi. Već u subotu u domaćem ogledu s Požegom idemo pokušati osvojiti nove bodove – rekao je trener Viro Virovitice Damir Vašarević.

Viro Virovitica: Dino Meter, Karlo Štimac, Vladimir Flanjak 5, Mateo Mijatović 1, Hrvoje Vašarević 2, Dominik Arsić 2, Mateo Brašnić Ferreira 8 (5), Dominik Sabo 7, Karlo Starčević, Deni Vilček, Matej Oršulić 1, Marko Đeri, Matko Crljenić 3, Antonio Starčević, Toni Smutni i Dubravko Benko. Trener: Damir Vašarević.