Mali nogometaši Voćina osvojili prvi “Jakšić kup” za mlađe kategorije u konkurenciji limačića

Nogometni klub Jakšić – Škola nogometa iz susjedne Požeško-slavonske županije, po prvi je puta organizirala ljetni dvodnevni nogometni kup za mlađe kategorije. Prvog dana, u subotu, 3. srpnja, na terenu su se natjecale kategorije starijih pionira i pionira početnika, dok je nedjelja bila rezervirana za nastupe mlađih pionira i limačića.

U potonjoj konkurenciji, za igrače rođene 2012. godine i mlađe, nastupili su i nogometaši Voćina koji su zahvaljujući odličnoj igri osvojili prvo mjesto u konkurenciji 11 momčadi.

U četvrtfinalu Voćin je igrao protiv Papuka iz Velike, a susret je završio bez pogodaka. Nakon izvođenja kaznenih udaraca mladi igrači Voćina uspješno su se plasirali u polufinale gdje su s vršnjacima iz Kutjeva također odigrali 0:0.

Još jedna serija jedanaesteraca pripala je nogometašima Voćina koji su se tako plasirali u finale turnira. U finalnom dvoboju protiv Vinkovaca odlučio je pogodak Leona Simonovića koji je bio jedini strijelac na susretu.

Za najboljeg igrača turnira izbran je igrać Voćina Josip Jozić.