TIN SRBIĆ OSVOJIO SREBRO Hrvatskoj prva medalja u gimnastici nakon 13 godina!

Hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je srebrnu medalju u finalu preče na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojivši osmo odličje za Hrvatsku!

Svjetski prvak iz Montreala, srebrni sa Svjetskog prvenstva u Stuttgartu te osvajač dvostrukog srebra na europskim prvenstvima tako je stigao i do svoje prve olimpijske medalje. Srbić je u kvalifikacijama sjajnom vježbom, sa startom 6.2 i konačnom ocjenom 14.633 ušao u finale kao trećeplasirani. Za finale je pripremio svoju najjaču vježbu sa startom 6.5, rizik se isplatio i sjajnim nastupom stigao je do srebra konačnom ocjenom 14.900.

Bolji od njega bio je samo Japanac Daiki Hashimoto koji je bio najbolji i u kvalifikacijama, a finale je završio s konačnom ocjenom 15.066.

Broncu je osvojio Rus Nikita Nagornji s ocjenom 14.533, piše 24 sata.