Općina Suhopolje pripremila projekt “Multimedijalna promatračnica flore i faune u Levinovcu, škola u prirodi”

Općina Suhopolje nastavlja s osmišljavanjem projekata kojima žele podići kvalitetu života svog stanovništva, a jedan od njih je projekt “Multimedijalna promatračnica flore i faune u Levinovcu, škola u prirodi”. Riječ je o kulturno-edukativnom objektu turističkog karaktera koji će prvenstveno biti namijenjen školarcima.

– Prateći trendove razvoja kontinentalnog turizma u želji da uz, već sada, itekako posjećeni i poznati dvorac grofovske obitelji Janković ponudimo turistički sadržaj edukativnog karaktera za najmlađe odlučili smo se u suradnji s turističkom zajednicom, poput drugih općina s područja naše županije, pripremiti projekt koji želimo prijaviti na jedan od natječaja u sljedećoj financijskoj omotnici koji pripremaju naša resorna Ministarstva. Riječ je o kulturnoj ustanovi edukacijske namjene s multimedijalnim sadržajem, prvenstveno namijenjene školarcima, ali i malo starijima, kroz koju će se protezati tematika znamenitosti i ljepota naše Bilogore. Inspiraciju smo pronašli u pozitivnim primjerima iz našeg okruženja poput Dravske priče u Noskovačkoj Dubravi ili Križnice u općini Pitomača. Procijenjena vrijednost navedenog projekta koji se planira nominirati u potpunom financiranju fondova iznosi preko 12.000.000 kuna i nadamo se da ćemo u budućnosti imati i ovaj zanimljivi lokalitet u edukativnoj i turističkoj ponudi naše općine – rekao je načelnik općine Suhopolje Siniša Horvat. 

(www.icv.hr, mp)

252741943 309770217342804 4757298813561912714 n

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content