LUKA I KARLO MOSLAVAC Brat protiv brata, NEXE protiv Poreča: ‘Gromovi’ bez većih problema slavili u 2. kolu ‘lige za prvaka’

U drugom kolu Paket24 Premijer lige – lige za prvaka, našički NEXE, na svom terenu sportske dvorane Osnovne škole kralja Tomislava pobijedio je Poreč rezultatom 29:17.

Prvih 25 minuta susreta gosti iz Poreča bili su u prednosti. Tada domaći rukometaši preuzimaju kontrolu utakmice i rezultata. Na odmor se odlazi s minimalnom prednošću ‘Gromova’ 12:11.

U drugom dijelu domaći rukometaši odigrali su puno bolje i došli do pobjede s konačnih 29:17. Obrana je bila čvršća te su u drugih 30 minuta primili samo šest pogodaka.

Najefikasniji u domaćim redovima bili su Saša Barišić Jaman s osam i Miha Kavčić sa šest zgoditka.

Interesantno je da su u susretu međusobno igrala dva virovitička brata. Luka Moslavac je standardni prvotimac NEXE-a, dok je Karlo igrač Poreča. Luka je u utakmici iz tri šuta postigao jedan zgoditak te je imao i jednu asistenciju, dok je Karlo zaslužio samo jedno isključenje.

NEXE: Tomislav Kuzmanović (10+0), Aleksandar Bakić 2 (1), Saša Barišić Jaman 8 (5), Predrag Vejin 2, Mihailo Radovanović (9+1), Ivan Vida 3, Borna Manci Mičević 1, Alen Blažević, Andraž Velkavrh, Tomislav Severec 1, Luka Moslavac 1, Fahrudin Melić 3 (1), Halil Jaganjac 1, Miha Kavčič 6, Dorian Markušić 1, Gianfranco Pribetić. Trener: Branko Tamše.