KARATE Nikola Gondi zlatni na turniru Grand Prix Croatia u Samoboru

Od 18. do 20. ožujka u Samoboru se održava Grand Prix Croatia u karateu na koji je prijavljeno 1800 natjecatelja iz 33 zemlje. U petak 18. ožujka na turnir je otputovao Nikola Gondi u pratnji trenera Josipa Škrablina.

Nikola je na izlazu iz kadetskog uzrasta u kategoriji +70 kg, a ovo mu je bio prvi kvalifikacijski turnir za odlazak na Europsko prvenstvo. U Nikolinoj kategoriji nastupilo je 22 natjecatelja, a Nikola je s pet pobjeda osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju.

Najteže mu je bilo u finalnom meču sa suparnikom Mislavom Plesivčakom iz Karate klubaTigar “iz Siska s kojim je u regularnom vremenu meč završio neriješenim ishodom, nakon čega je pobijedio sudačkim izjašnjavanjem.

Na Grand Prixu za sutra (nedjelja) su prijavljeni članovi Karate klubaVirovitica“: Lovro i Laura Erak u kadetskom uzrastu, te Matija Relić, Sara Malčec i Maks Luka Šenjug u seniorskom uzrastu u disciplini Kata.