1.HRL SJEVER: Viro Virovitica ostala praznih ruku i na svom terenu, Slatina na krilima Filipa Mataije došla do druge pobjede

Nakon poraza na gostovanju u Vinkovcima rukometaši Viro Virovitice ostali u bez bodova i u drugom kolu 1. hrvatske lige Sjever na svom terenu u sportskoj dvorani Tehničke škole, gdje su izgubili od Novog Zagreba 31:25. Domaći rukometaši su odlično otvorili utakmicu i poveli u četvrtoj minuti 3:1. U tim trenucima isključen je Toni Smutni. S igračem manje domaći rukometaši u dvije minute prave niz grešaka što koriste iskusni gosti i serijom 6:0 u nepunih četiri minute prelaze u prednost 7:3. Drugi ključni trenutak utakmice dogodio se sredinom drugog dijela, kada je kod rezultata 24:21 za Novi Zagreb crveni karton dobio Leon Dujmović. Gosti ponovno koriste igrača više i odlaze na +5, što im je bilo dovoljno za konačnu pobjedu.

Najefikasnij u domaćim redovima bili su Vladimir Flanjak sa sedam i Tim Čevelak s četiri zgoditka.

-Većinu dogovorenog nismo realizirali na terenu, što je rezultiralo porazom – nakon utakmice kratko je rezimirao mladi trener Viro Virovitice Matko Crljenić.

Viro Virovitica: Dino Meter 1, Karlo Štimac, Karlo Starčević, Vladimir Flanjak 7, Antonio Pavić, Hrvoje Vašarević, Toni Smutni 1 (1), Robert Rešetar 1, Ivan Vrbančić 3, Dominik Arsić 3, Matej Oršulić, Len Dujmović 3, Tim Čevelak 4, Noa Zečević 1, Rene Velić i Matko Moslavac 1. Trener: Matko Crljenić.

Rukometaši Slatine nakon bodova osvojenih na gostovanju u Požegi nastavili su s pobjedama i na svom terenu u sportskoj dvorani Srednje Škole Marka Marulića u kojoj su svladali Vidovec 33:24. Na početku domaća momčad ima minimalnu prednost, kontrolira utakmicu te se na odmor odlazi s rezultatom 17:14. U prvih petnaestak minuta nastavka gosti pružajui čvrst otpor, no ipak u posljednjoj četvrtini utakmice domaća momčad odlazi na nedostižnu prednost, koja im je osigurala drugu prvenstvenu pobjedu. Uz efikasni napad koji su predvodili Filip Mataija s 10 te Marin Greganić, Rok Kekez i Ivan Repić s pet zgoditaka, igru je nosila čvrsta obrana predvođena vratarima Lovrom Frajhautom i Nikolom Brnadom.

Slatina: Lovro Frajhaut, Ivan Horvat, Noa Fazekaš, Marin Greganić 5, Rok Kekez 5(1), Ivan Repić 5, Domagoj Bot, Nikola Brnada, Igor Dragojević 2, Antonio Butorac 1, Ivan Lukac, Matija Lisinski 2, Benjamin Hankić 2, Filip Mataija 10 (4), Mario Šomođi 1 i Ivan Berkec. Trener: Viktor Frajhaut.