1. HRL SJEVER Slatina novim trijumfom izbila na treću poziciju, Viro Virovitica i dalje bez pobjede u ovosezonskom natjecanju

Šestim kolom nastavljeno je natjecanje u 1. hrvatskoj ligi Sjever za rukometaše.

Momčad Slatine na svom terenu u sportskoj dvorani Srednje škole Marka Marulića svladala je Dugo Selo 33:28.

Prvih nekoliko minuta gosti su imali minimalnu prednost. Nakon toga, kontrolu rezultata preuzimaju domaći rukometaši, koji na odmor odlaze s prednošću 14:12. Tek sredinom drugog dijela igrači Slatine odvojili su se na sigurnu prednost od pet zgoditaka, koju su u idućih nekoliko minuta povećali na +9 (28:19). Do kraja su gosti uspjeli ublažiti poraz na konačnih 33:28.

Najefikasniji u redovima Slatine bili su Marin Greganić i Filip Mataija s po šest te Ivan Repić i Igor Dragojević s po pet zgoditaka.

SLATINA: Lovro Frajhaut 2, Ivan Horvat, Noa Fazekaš 1, Marin Greganić 6, Rok Kekez 1, Tin Baćani, Ivan Repić 5, Nikola Brnada, Igor Dragojević 5, Antonio Butorac 1, Matija Lisinski 4 (1), Benjamin Hankić 2, Filip Mataija 6, Ivan Lukac i Ivan Berkec. Trener: Viktor Frajhaut.

Rukometaši Viro Virovitice poraženi su na gostovanju u Sisku od istoimene domaće momčadi 36:31. Od prve do posljednje minute domaći rukometaši kontrolirali su igru i rezultat te su došli do druge ovosezonske pobjede.

U redovima Viro Virovitice najviše zgoditaka postigli su Toni Smutni (8) i Ivan Vrbančić (6).

VIRO VIROVITICA: Dino Meter, Karlo Štimac, Karlo Starčević, Vladimir Flanjak, Hrvoje Vašarević, Toni Smutni, Russell Cole Reinhardt, Robert Rešetar, Ivan Vrbaančić, Dominik Arsić, Matej Oršulić, Leon Dujmović, Tim Čevelak, Noa Zečević, Rene Velić i Matko Moslavac. Trener: Matko Crljenić.

Nakon šest odigranih kola Slatina se nalazi na trećem mjestu s osam osvojenih bodova, dok vodeća Spačva ima četiri boda više. Viro Virovitica nalazi se na samom začelju, na 14. mjestu s jednim bodom.