2. HRL SJEVER Rukometašice 1234 Virovitice u županijskom derbiju uzvratile Pitomači za jesenski poraz

Jučer (subota) je u dvorani Tehničke škole odigran još jedan županijski derbi u sklopu 18. kola 2. HRL Sjever, a u istom su rukometašice 1234 Virovitice Pitomačankama uzvratile za jesenski poraz.

Igračice Darka Grdića, ako izuzmemo 13. minutu kada je rezultat glasio 6:6, u ostatku utakmice držale su prednost na svojoj strani. Najveću prednost stvorile su u posljednjih 10 minuta prvog poluvremena kada su se serijom 4:0 odvojile na +5, dok su u 45. minuti utakmice imale velikih +9 (22:13).

U nastavku utakmice rukometašice Željka Poljaka uspjele su se u jednom trenutku približiti Virovitičankama na četiri pogotka zaostatka, no do potpunog povratka u susret nisu uspjele doći. Konačan rezultat utakmice glasio je 28:23.

Najefikasnija igračica na terenu bila je Nika Deskar s 9 postignutih zgoditaka, dok je u gostujućim redovima najraspoloženija u ovoj utakmici bila Marija Roberta Magić s jednim pogotkom manje.

Lavice su tako i dalje ostale na trećem mjestu, dok Pitomačanke drže šesto mjesto prvenstvene ljestvice.

1234 VIROVITICA 28:23 PITOMAČA

1234 Virovitica: Martina Majkovčan, Helena Zeman, Lorena Ariana Volenik, Dora Koprek 1, Korina Velić, Lukrecia Veršec 6, Nadia Dujmović, Klara Crnoja 6, Lea Zupčić 3, Marija Medved 2, Nea Kovač 1, Nika Deskar 9, Ena Jug, Lana Lipovac, Jelena Pratljačić, Lorena Rekić, trener: Darko Grdić.

Pitomača: Iva Biuk, Iva Blažević, Erin Pintarić, Valentina Šanteković 5, Tamara Štefanec 6, Antonela Brlas, Sofija Martinčević, Nika Pintarić, Marija Roberta Magić 8, Nika Dedi, Ana Šimić Kaša 3, Dora Šandrovčan, Karla Paleka, Mia Zagrajski, Marija Veronika Lacković, trener: Željko Poljak.