Virovitički franjevci i digitalno prisutni u životu vjernika: Obnovljenom stranicom i postovima na društvenim mrežama ruše rekorde posjećenosti

Da je Internet sveprisutan poput Duha Svetoga, zaključio je još davno papa Ivan Pavao II, koji je i službenike crkve, ali i vjernike potaknuo da ovu blagodat modernog života iskoriste za dobro. Taj put ozbiljno slijede virovitički franjevci u župi sv. Roka u Virovitici, osobito s novim “postavom” – župnikom fra Ivicom Jagodićem i fra Krunoslavom Albertom, uz fra Marijana Matijaška (koji je već dugo godina dio bratske zajednice u Virovitici), da kroz lijepu riječ, poticajnu misao, ali i aktivnim bilježenjem svega što se događa u župi dođu do vjernika, odnosno još većeg broja ljudi na portalu i društvenim mrežama. 

Otvorili su se cijeloj javnosti kroz niz različitih aktivnosti, onih koje su bazirane na kulturnoj baštini, okupili sve vjerničke zajednice koje djeluju na području župe, pa i šire, pod okrilje Crkve, humanitarce i glazbenike, djecu i roditelje, kroz bogat program koji iz tjedna u tjedan na području župe raste. 

393795230_636599615306052_2363891868465724190_n

Fra Ivica Jagodić više je puta naglašavao kako je Crkva dom za svakog čovjeka i da je samim tim uvijek otvorena za sve koji u njenim prostorima žele osjetiti mir, pomoliti se, potražiti razgovor, ispovijed ili pak kroz niz zajednica (Frama, FSR, dječji i “odrasli” zborovi i grupe, ministranti, čitači, molitvene zajednice, obiteljske i bračne zajednice, kreativci), iskoristiti svoje talente za dobro. 

Jedan od posljednjih načina na koji žele približiti svoj rad s vjernicima, ali i doći do onih koji zbog bolesti, preseljenja, studija ili nekih drugih razloga ne mogu pohađati misu i koristiti sadržaje koje župa nudi, je onaj – digitalni. Osvježili su službene stranice i stranicu župe na društvenim mrežama, što se i na njihovo iznenađenje pokazalo – punim pogotkom. 

Naime, samo video zapis u kojem su prošle nedjelje, kada je Crkva slavila nedjelju Zahvalnicu  za plodove zemlje i kada su uz Županijsku javnu postrojbu u Virovitičko podravskoj županiji gostovali tamburaški orkestar HKGD Dunav, KUD iz Virovitice i mješoviti župni zborovi iz Vukovara i Virovitice, vidjelo je više od 18 tisuća gledatelja, a broj posjetitelja stranice narastao je na više od 310 tisuća!

– I nas je iznenadio odaziv i više puta smo se pitali je li moguće da toliko ljudi gleda stranicu naše župe, dijeli i reagira na objave. Jako nam je drago zbog toga. Želimo uz događaje i najave iz života župe na internetu progovoriti o svim lijepim stvarima u životu, pohvaliti primjere dobre prakse i dobrih vijesti u našem društvu i baviti se uglavnom pozitivom.
393736448_636652998634047_5026120079980949679_n
 
Planiramo proširiti i rubrike naše stranice. Svi zainteresirani moći će tako saznati više o crticama iz kulturne baštine i povijesti, pročitati kratke katehetske pouke, bit će i kreativnih objava, osvrt na Evanđelje dana, a nastavljamo s minutom za Tebe, koju su pratitelji već imali prilike čitati na stranicama. 
 
Zahvaljujemo svima koji naše objave prate, komentiraju i dijele, pokušat ćemo i dalje opravdati dano nam povjerenje – istaknuo je fra Krunoslav Albert. 
 
Budući da su već dokazali kako je spoj tamburice i duhovne glazbe pun pogodak na misi, da se župni listić s informacijama svake nedjelje razgrabi, kao i to da se Duhovni smisao, emisija u našem ICV programu, koju priprema fra Ivica Jagodić jako sluša u jutarnjem programu, ostaje samo poželjeti da franjevci i dalje uspješno koriste dosadašnje bogato iskustvo u pastoralu i medijima, kako bi dobru riječ i putem njih proširili do što većeg broja ljudi. 
 
(www.icv.hr, mlo, foto: Župa sv. Roka Virovitica. K. Toplak)
 

 

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content