Kup Osijeka u karateu: Dva zlata, srebro te dvije bronce za članove KK Virovitica

U Osijeku je jučer (subota) održan Kup Osijeka u karateu. Na turniru je sudjelovalo preko 500 natjecatelja, a turnir je bio bodovni i kvalifikacijski za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se održati u veljači 2024. godine.

Na kupu Osijeka sudjelovalo je i pet članova Karate kluba Virovitica.

U katama su nastupili Ivan i Lea Blažević.

Ivan Blažević je u kategoriji mlađih učenika osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju, dok je kategoriji cicibana bio treći osvojivši brončanu medalju.

Lea Blažević, kao početnica u karateu, u uzrastu mladih učenica zaustavljena je u četvrtfinalu.

U borbama su nastupili Luna Predragović, Nikola Gondi i Chris Malčec.

Luna Predragović u kategoriji mlađih učenica do 31 kilograma s četiri pobjede došla je od prvog mjesta, zlatne medalje i pobjedničkog pokala.

Nikola Gondi u juniorskom uzrastu +76 kilograma s tri pobjede osvojio je prvo mjesto, zlatnu medalju i pobjednički pokal.

Ovim uspjehom Nikola je došao na korak do plasmana na Europsko prvenstvo, što bi mogo potvrditi dobrim rezultatom na Venecija Openu, koji će se održati za 14 dana.

Chris Malčec je, također u juniorskoj konkurenciji, u kategoriji do 67 kilograma osvojio treće mjesto i brončanu medalju.