Učenici Osnovne škole Eugena Kumičića iz Slatine osvojili četvrto mjesto na Državnom prvenstvu u badmintonu

Protekla dva dana, 27. i 28. veljače, u porečkoj dvorani Intersport održano je Državno prvenstvo u badmintonu za osnovne i srednje škole. Prvenstvo se održavalo u četiri kategorije (osnovna škola – djevojčice i dječaci te u srednjoj školi – djevojke i mladići), a u svakoj kategoriji bilo je 24 ekipa iz svih krajeva Lijepe naše.

Svoje mjesto na Državnoj završnici, u kategoriji osnovnih škola, našli su i učenici OŠ Eugena Kumičića iz Slatine koji su u konačnici zauzeli odlično četvrto mjesto!

Slatinčani su u grupnoj fazi natjecanja upisali dvije pobjede protiv Šijana iz Pule i Mladosti iz Karlovca, a oba susreta završena su rezultatom 3:2. U četvrtfinalu su predstavnici ŠSD Slatina bili uspješniji od Filipovićke iz Osijeka sa sigurnih 3:0, da bi u polufinalu bili poraženi od Novske istim rezultatom. Rezultatom 3:0 završen je i susret za treće mjesto u kojoj su Slatinčani poraženi od Visoke iz Splita.

Dodajmo kako je u konačnici naslov prvaka otišao u Zagreb, a osvojila ga je OŠ Jure Kaštelana.