NEXE u triler završnici nije uspio doći do pobjede: PPD Zagreb ponovno prvak

Drugom utakmicom doigravanja za prvaka ovosezonske Paket 24 Premijer lige za prvaka završena je borba za naslov. PPD Zagreb po 30 puta osvojio titulu, dok je NEXE ponovno zaustavljen na korak do titule. Od prvog trenutka gosti iz Zagreba bili su u prednosti. Veliki hendikepi za domaćeg trenera Branka Tamšea bili su drugo isključenje Luke Moslavca u 15. minuti utakmice te ozljeda gležnja prvog domaćeg topnika Halila Jaganjca. Usprkos tome Gromovi s Krndije pružili su čvrst otpor te se je na odmor otišlo s gostujućom prednošću od dva zgoditka (11:9).

Tijekom drugog dijela raste prednost Zagrebaša koja je u 50. minuti iznosila šest zgoditaka (24:18). Kada su svi mislili da će gosti lako zaključiti utakmicu bude se domaći rukometaši i serijom 5:0 dolaze na minimalan zaostatak 24:23. Međutim više od toga nisu uspjeli. Gosti u završnici utakmice uspijevaju očuvati svoju prednost i pobjedu, koja im donosi 30. naslov prvaka.

Najefikasniji u našičkim redovima su bili Fahrudin Melić sa šest i Mario Tomić s četiri zgoditka. Pred Našičanima sada je u put u Portugal na završni turnir EHF Europa lige.

NEXE – PPD Zagreb 24:26 (9:11)

Našice: Sportska dvorana Osnovne škole kralja Tomislava, gledatelja 2500. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (obojica Osijek), nadzornik Anto Josić /Zagreb).

NEXE: Kuzmanović, Vejin 2, Radovanović 1 (10+1), Jelinić 3, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh, Severec 2, Moslavac 3, Kević 2, Tomić 4, Melić 6, Jaganjac, Kavčič 1, Markušić, Pribetić. Trener: Branko Tamše

PPD Zagreb: Šipić 1, Vistorop, D. Mandić 3, Klarica 5, Gojun, Srna 1, Slavić (9+0), Klis, Musa 3, Matanović, M. Mandić (1+1), Čupić 10, Ravnić, Obranović 1, Leimeter 2, Grahovac. Trener: Ivica Obrvan.