Juniori Slavonije iz Sladojevaca nakon lutrije jedanaesteraca do naslova Županijskog nogometnog kupa

U početnom dijelu utakmice momčad Slavonije iz Sladojevaca bila je bolja. Nakon dvije nerealizirane prigode Sladojevčana, u 38. minuti Mateo Novaković izbija sam ispred vratara Mladosti Luke Kapraljevića i postiže vodeći zgoditak za Slavoniju.

Nakon šest minuta igre u drugom dijelu, Kimi Poljak s dvadesetak metara pogodio je mrežu Ivice Tropšeka za 1:1.

Karlo Marčić u 64. minuti mogao je dovesti Mladost u prednost, ali je vratar Slavonije odličnom intervencijom spasio svoju mrežu. U prvom dijelu dominirala je Slavonija, dok je u drugom dijelu bolja bila Mladost.

Kako je susret završio 1:1, pobjednika su odlučili udarci s bijele točke. Prva tri izvođača (Ivan Jelenčić, Manuel Pelikan i Kimi Poljak) bili su precizni. Luka Kapraljević obranio je udarac Kristiana Ferenčaka, a Leon Lipovac pogodio je gredu. David Rastović pogodio je za Slavoniju, a Ivica Tropšek obranio je udarac Karla Maričića. Mateo Novaković bio je precizan za Slavoniju, a promašajem Marina Zuanovića riješeno je pitanje pobjednika.

IMG_5245

Pehare su dodijelili tajnik Županijskog nogometnog saveza Krunoslav Moslavac i povjerenik za seniorska i kup natjecanja Županijskog nogometnog saveza Damir Vargović, a medalje svim sudionicima finala podijelio je član Nadzornog odbora Županijskog nogometnog saveza i predsjednik NK Slatine Miran Janečić.

SLATINA. Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 400.

Suci: Ante Vicić (Voćin); Hrvoje Selenić (Slatina) i Ana Nikolić (Slatina). Delegat: Damir Vargović (Virovitica).

Strijelci: 1:0 – Novaković (38), 1:1 – Poljak (51)

Penali: 1:2 – Jelenčić, 2:2 – Pelikan, 2:3 – Poljak, 3:3 – Rastović, 4:3 – Novaković

SLAVONIJA: Ivica Tropšek, Vlatko Tutić, Mikelo Ljekaj, Mateo Novaković, Mihael Rabić, Gabriel Hodak (od 70. Karlo Menčik), Manuel Pelikan, Roberto Cingel, Kristian Ferenčak, Matej Jukić, David Rastović. Trener: Mile Pokopčić.

MLADOST: Luka Kapraljević, Mario Milosavljević, Leon Lipovac, Karlo Maričić, Ivan Jelenčić, Luka Vukovski (od 79. Klaudio Lokner), Frane Zubak (od 74. David Stanković), Marin Zuanović, Noa Pleša, Luka Jerbić, Kimi Poljak. Trener: Ivan Mužar.