Osam zlatnih medalja za virovitičke karataše u Vukovaru

Članovi virovitičkog Karate kluba nastupili su na Kupu Vukovara. U disciplini kata u kategoriji mlađih učenika nastupio je Lovro Erak koji je osvojio zlato, kao i Matija Relić kod mlađih kadeta, dok je u kadetima bio srebrni. U kadetkinjama je nastupila Sara Malčec koja je i standardna reprezentativka u kadetskoj kategoriji te očekivano osvojila najsjajniju medalju. Kod mlađih učenika Antonio Relić nije se uspio izboriti za plasman. U borbama u kategoriji mlađih učenika +36 kg i u kategoriji učenika do 46 kg Domagoj Kesak je osvojio dva zlata, a do 30 kg Chris Malčec je također bio zlatni. U kategoriji mlađih učenika do 34 kg po prvi put je nastupio Jakob Đebro koji je u repasažu pobijedio u borbi za treće mjesto, a Luka Kafka se nije izborio za plasman. U kategoriji učenika do 38 kg Mateo Čop je bio treći, a Mihael Štefović je osvojio zlato kod mlađih kadeta do 38 kg. „Šlag na tortu“ dodala je Maja Kozlinger u mlađim kadetkinjama +55 kg bila najsjajnija. Osvajači prvog mjesta osim zlatne medalje dobili su i prekrasan poklon: maketu vukovarskog vodotornja koji je postao simbolom cijele Hrvatske. Za karate klub Podravski Sokol iz Pitomače, u Vukovaru se natjecala Lana Kostadinović koja je u kategoriji mlađih učenica do 32 kg bila najsjajnija. Prvi puta je nastupala i u kategoriji učenica do 32 kg, te je bila peta. (www.icv.hr, vle; Fotografija: jš)