FOTO Vrhunski čačinački umjetnici glazbe sumještanima daruju najljepšu Božićnu čestitku

- PROMO -

Tradicija gotovo svakog mjesta u vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana su koncerti po dvoranama i u crkvama u kojima gostuju mnogi izvođači, u nekima čak i eminentna imena hrvatske glazbene scene. I da, svagdje bude prekrasno, prelijepo, no, u Čačincima i njihovoj župnoj crkvi Presvetoga Trojstva na Dan svetog Stjepana, uistinu je jedinstveno i posebno. Naime, na njihovom Božućnom koncertu nastupaju samo domaće snage, a pokazalo se to punim pogotkom jer Čačinci imaju niz vrhunskih glazbenih umjetnika od svirača do pjevača.

-Sve je počelo još prije više od 10 godina kada je krenula tradicija prikaza živih jaslica u dvorištu škole, no unazad 5 godina odlučili smo Čačincima dati nešto novo. Žive Jaslice, odnosno živa Sveta obitelj je ostala kao središnji dio, a sve ostalo prate naši domaći izvođači uz recital, odnosno priču o događanjima u vrijeme rođenja Isusa Krista. Cilj je da u ove svete blagdane prikažemo sumještanima kakvo veliko bogatstvo ima naše mjesto i svima im uz izvedbe božićnih pjesama poželimo najsretnije blagdane. Nadam se da su ljudi uživali i da smo uspjeli prenijeti jednu istinsku poruku Božića – kaže umjetnički voditelj ove priče sjajni čačinački glazbeni virtuoz Šime Milovac. Kao i svake godine, organizaciju potpisuje Turistička zajednica, suorganizaciju KUD Čačinci te pokroviteljstvo općina Čačinci.

DSC 1587 Custom

-Mislim da ovo nema nitko. Naša župna crkva je ponovno bila krcata, dolaze nam čak ljudi iz drugih, okolnih mjesta jer, kako kažu, čuli su da je ovdje posebno. Hvala svim izvođačima koji su uložili ogroman trud te posebno Šimi Milovcu koji sve to vrhunski postavi i glazbeno prati – rekla je zamjenica direktorice TZ Čačinci Ana Herceg.

Božićna priča u Čačincima započela je nastupom tamburaškog orkestra Osnovne škole Antuna Gustava Matoša pod ravnanjem i uz solistički vokal učitelja Vjekoslava Palatinuša, a potom je učiteljica Mirjana Dadić-Kraljik odličnom interpretacijom vratila nazočne u vrijeme rođenja Krista. Kroz župnu crkvu prošla je sveta obiltej koju je ujelovila obitelj Kolert uz pratnju malih Anđela u ulozi sestre i brata, Anje i Noaha Cuca. Uslijedili su nastupi vokala, sestara Ines i Tamare Prelog, Nives Maričić, potom je zapjevao ženski pjevački zbor KUD-a Čačinci te zatim se briljantnim solističkim izvedbama predstavila i voditeljica programa Mirjana Dadić-Kraljik. Šećer na kraju, bio je bratski duet Šime i Marina Milovca koji su oduševili nazočne akustičnim izvedbama pjesama ”Od srca mog” Band aida te posebno pjesme Opće Opasnosti ”Raduj se cijeli svijete”. Svake godine ova ekipa otkrije po nekog novog vokala, u pravilu to bude neka domaća glazbena nada, ali često su i ljudi koji su zaposleni u Čačincima. Tako je bilo i ovoga puta, jer je po prvi puta pred čačinačkom publikom zapjevala učiteljica likovne kulture čačinačke osnovne škole, inače Požežanka, Mateja Galić i pobrala veliki pljesak. Na kraju su svi izvođači zajedno izveli ”Radujte se narodi”, a sve govori činjenica kako su se svi posjetitelji ustali i zajedno s izvođačima zapjevali uz gromoglasan pljesak pri završetku.

DSC 1568 Custom

-Ja sam ponosan što Čačinci imaju ovakve ljude koji u župnu crkvu unose radost Božića koju želim da svi koji su bili nazočni sobom ponesu svojim kućama. Hvala od srca svim izvođačima, posebno Šimi Milovcu koji sve to zajedno na jedan poseban način uklapa u cjelinu, i naravno hvala Turističkoj zajednici i Općini koji su uvijek najbolja moguća potpora. Vjerujem da smo i iduće godine zajedno jer ovakav koncert jednostavno treba doživjeti – zaključio je župnik čačinački, velečasni Nedjeljko Androš.

Načelnik općine Čačinci Mirko Mališ pohvalio je organizatore i izvođače.

-Zapravo je najteže riječima opisati sve što svake godine ovi mladi ljudi pripreme. Hvala im od srca i ponosan što su oni mještani naše općine. Ovo je definitivno najljepša Božićna čestitka našim mještanima – zaključio je Mališ.

(www.icv.hr, vg, foto: V. Grgurić)

[g-gallery gid=”499961″]

Povezane vijesti

Skip to content