EVA GAL POBJEDNICA SVJETSKOG KUPA U KICKBOXU Slatinskom taekwondo klubu zlato i tri srebra u Budimpešti

Od 17. do 19. svibnja u Budimpešti je održan 25. Hungarian World Cup u kickboxu na kojemu je nastupilo 284 klubova sa 3160 boraca iz 39 zemalja.

Kickbox je od prošle godine uvršten u olimpijske sportove, pa je značaj ovog natjecanja bio na najvišem nivou.

Članica TKD kluba Slatina Eva Gal osvojila je zlato u kicku te dva srebra u light contactu u mlađim i starijim kadetkinjama. U semi contactu je osvojila 5. mjesto na zlatni bod od pobjednice turnira, vodeći cijelu borbu i u zadnjoj sekundi dobila opomenu koja je odlučila borbu. Eva se sa ovim rezultatom plasirala u sam vrh svjetskog kickboxa, a još uvijek ima samo 10 godina.

IMG e3ca56027db665e23c37e65cde7b6354 V Custom

Stefani Oskomić, mlada nada TKD kluba Slatina, osvojila je srebro u kategoriji djevojčica do 24 kilograma, pobijedivši u dvije borbe. U finalu do pred sam kraj je vodila i nesretno izgubila.

Taekwondo klub Slatina ukupno je osvojio jedno zlato i tri srebra te je tim rezultatima iza sebe ostavio preko 200 klubova iz cijelog svijeta.