ODIGRAN 5. YASAKA VIROVITICA 1234 KUP Pobjednik Bjelovarčanin Ivan Šćurić, Virovitičani gospodari igre parova

Proteklog vikenda odigrano je još jedno Otvoreno prvenstvo grada Virovitice pod nazivom 5. Yasaka Virovitica 1234 kup u stolnom tenisu.

Igralo se u četiri pojedinačne i dvije kategorije igre parova.

Nastupilo je 80-ak majstora male plastične loptice, igrača sjeverne Hrvatske, i to klubova iz Osijeka, Požege, Slavonskog Broda, Slatine Pitomače, Bjelovara, Križevaca, Čazme, Zagreba i Virovitice. Turnir je vrlo dobro organizirao Stolnoteniski klub Virovitica, pod pokroviteljstvom Sportske zajednice grada Virovitice,.

Pobjednik seniorske kategorije i osvajač trofeja grada Virovitice je Bjelovarčanin Ivan Šćurić, vrlo talentirani, još uvijek junior, prvi nositelj i najbolje rangirani igrač 2. Hrvatske lige – Zapad.

Darko Kulej Custom

Igrači virovitičkog kluba osvojili su igre parova u obje konkurencije. Par Ivica Đerđ/Josip Jagušić je iznenadio i u dramatičnim mečevima izbacio prve i druge nositelje turnira te bio najbolji u seniorskoj kategoriji. Drugi virovitički par Darko Kulej/Zlatko Vanđija je bez izgubljenog seta osvojio turnir veterana. Zanimljivost je da je Darko Kulej i u seniorskoj igri parova bio u finalu s Požežaninom Dujmovićem.

U pojedinačnoj konkurenciji Virovitičani su osvojili tri medalje: Darko Kulej srebro u kategoriji 50+, Ivica Đerđ broncu u seniorima i Ivica Hodak broncu u kategoriji 40+.