1. ŽNL Hat-trick Gabrijela Palčića u teškoj pobjedi Bratstva protiv Podravca, Omladinac “petardom” ispratio Mikleuš

Na terenima županijskih prvoligaša proteklog je vikenda odigrano 12. prvenstveno kolo.

Nakon uvjerljive pobjede nad Dinamom iz Četekovca nogometaši Bratstva iz Gornjeg Bazja gostovali su kod posljednjeplasiranog Podravca u Sopju. Domaći igrači pružili su čvrst otpor gostima, pa je rezultat bio neizvjestan gotovo do posljednje minute. Uz strijelce, u gostujućim redovima najviše se istakao Kristijan Mrazović odličnom igrom na sredini terena. Pogotke za domaću momčad su postigli Mihael Tomašević dva i Benjamin Špoljarić jednog. Za goste tri zgoditka postigao je Gabrijel Palčić i jednog Filip Škudar. Interesantno je da je šest pogodaka postignuto u prvom dijelu, koji je završio rezultatom 4:2 za goste, dok je jedini pogodak u drugom dijelu postigla domaća momčad i to u 89. minuti. Gosti su od 52. minute igrali s deset igrača, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Kristijan Mikolić. Tu brojčanu prednost domaća momčad nije uspjela rezultatski iskoristiti.

Podravac Sopje – Bratstvo Gornje Bazje 3:4
Igrač utakmice: Kristijan Mrazović

U Koriji su gosti iz Mikleuša poveli u 12. minuti pogotkom Goroslava Rukavine i stali. Do odmora domaći nogometaši su preokrenuli rezultat zgodicima Tomislava Škvarića i Filipa Jeličića. U drugom dijelu Omladinac je postigao još tri pogotka. Strijelci su bili Dario Godeč dva puta i Renato Giba jednom. Domaća momčad je pokazala da je u kompletnom sastavu teško pobjediva na svom terenu, dok su gosti iz Mikleuša doživjeli četvrti uzastopni poraz.

Omladinac Korija – Mikleuš 5:1
Igrač utakmice: Filip Jeličić