Nova donacija vatrogasnog vozila: DVD-u Dolci stiglo tehničko vozilo iz Tirola

Suradnjom Vatrogasne zajednice Virovitičko-podravske županije i vatrogasaca iz austrijske pokrajine Tirol, nastavljena je donacija vatrogasnih vozila za društva s područja županije.

Tako je u DVD Dolci, društvo iz istoimenog orahovačkog prigradskog naselja, stiglo tehničko vozilo koje će biti od velike pomoći ovom malom društvu u spašavanju ljudi i imovine u slučaju raznih nepogoda i nesreća.

-Vozilo je marke Mercedes, 1988. godište, a riječ je o tzv. suhom vozilu, odnosno točnije, vozilu za tehničke intervencije. Vozilo u sebi ima kompletnu opremu za gašenje požara, ali nema vodu pa je stoga postavljena ugradbena pumpa kojom se može crpiti voda iz otvorenog crpilišta, znači iz rijeke ili bunara, a također s tom pumpom se može priključiti i na hidrant. Uz vozilo, DVD Dolci dobilo je i donaciju vatrogasnih kaciga, a još bi trebalo stići i nešto opreme u sljedećoj turi donacija u studenom. Moja preporuka i molba DVD-u Dolci je da sljedeća dobivena financijska sredstva dodatno ulože u ovo vozilo, a tu mislim prije svega na dodatno opremanje koje mu je potrebno – rekao je zapovjednik Vatrogasne zajednice Orahovica Robert Orina, koji je bio dio ekspedicije pri dovozu vozila iz Tirola.

Vozilo iz Tirola u DVD Dolci 1

Predsjednik DVD-a Dolci Samir Božičević naglasio je kako je ovo povijesni dan za Dolce i njihovo vatrogasno društvo.

-Ovo je doista povijesni dan za naše društvo, jer ovako vrijedno vozilo u jedno ovako malo društvo rijetko može doći. Sve ovo je samo rezultat izuzetnog zalaganja, uz naše posrednike i donatore, mladih ljudi koji su Upravnom odboru i zapovjedništvu našeg društva koji su doista dali sve od sebe da odrade kompletnu dokumentaciju i sve potrebne pripreme kako bi vozilo moglo doći kod nas. Posebno mi je drago da sto to mladi ljudi koji su pokazali kako su sigurna budućnost našeg društva – rekao je Božičević.

Predsjednik VZ Orahovica koji je također bio u Tirolu, Mario Gubeljak dodao je još nekolika detalja o ovom vrijednom vozilu koje je stiglo u DVD Dolci.

-Vrijednost ovog vozila je 10 tisuća eura, i ja kao Dolčanin sam ponosan i sretan što je ovo malo društvo dobilo vozilo koje će mu puno značiti. Svakako moram zahvaliti Gradu Orahovici, Virovitičko-podravskoj županiji i VZ VPŽ koji su nas podržali u ovom projekut -rekao je Gubeljak.

Predaji vozila na korištenje DVD-u Dolci nazočna je bila i orahovačka gradonačelnica Ana-Marija Petin koja je pohvalila želju i ustrajnosti vatrogasaca iz Dolaca za dobivanjem ovog vozila te obećala pomoć u izgradnji adekvatne garaže da bi ovo vozilo imalo sve potrebne uvjete za očuvanje.

(www.icv.hr, vg)

 

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content