Prva Erasmus+ mobilnost: Učenici i učitelji Osnovne škole Vladimira Nazora iz Nove Bukovice posjetili Valenciju

Učenici i učitelji Osnovne škole Vladimira Nazora iz Nove Bukovice održali su svoju prvu Erasmus+ mobilnost otputovavši u Španjolski grad Valenciju. Troje učenika petog razreda, Anja Dorčak, Mihael Vukomanović i Ana Marija Gorički, u pratnji koordinatorice i pedagoginje Ruže Živković te ravnateljice škole Larete Žubrinić i učiteljice povijesti Martine Grundler Hrale uputili su se na prvo Erasmus+ putovanje 28. kolovoza 2021. u sklopu projekta „Tradicionalne igre, zdrav razvoj djetinjstva“.

– Naši učenici kao i neki učitelji prvi su puta putovali avionom, a put je protekao izuzetno ugodno. Došavši u Valenciju, naši partneri iz Španjolske ugodno su nas dočekali na aerodromu te nas smjestili u hotel i u obitelji drugih učenika gdje su naši učenici bili tijekom tih tjedan dana. Iskustvo boravka u drugoj obitelji za djecu je bilo izazovno, ali vrlo lijepo i korisno jer su vježbali jezik, socijalizaciju i snalaženje u novonastaloj situaciji – kaže pedagoginja Ruža Živković te najavljuje novu mobilnost koja će se održati u listopadu u Turskoj.

(www.icv.hr, os-vnazora-novabukovica.skole.hr)

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content