1. HRL U-16 Rukometašice Orahovice poražene od Radnika i Bjelovara u sklopu 7. kola

Rukometašice Orahovice do 16 godina proteklog su vikenda gostovale u Osijeku gdje su u sklopu 7. kola 1. HRL U-16 igrale protiv Bjelovara i križevačkog Radnika.

U utakmici protiv Bjelovara izabranice Andrijane Rukavine dobro su se držale u prvom dijelu utakmice. Do desete minute susret je bio u egalu (4:4), no u drugoj dionici prvog poluvremena Bjelovarčanke odlaze na +4 (8:12). Drugih 25 minuta odigrano je u nešto lakšem ritmu. Rukometašice Bjelovara postigle su šest zgoditaka, Orahovice tri manje, tako da je susret završen rezultatom 11:16.

Orahovica: Lana Potalec, Lana Huber, Nina Tikvan 2, Sara Stojić 2, Mia Straka 4, Lara Petin, Bojana Stojnović, Nika Rađenović 1, Ivona Glasovac, Arta Čočaj 1, Eni Poljak 1, Tena Boljkovac, trenerica: Andrijana Rukavina.

Drugi susret, protiv Radnika iz Križevaca, nije donio previše neizvjesnosti, no rukometašice Orahovice i u ovom su dvoboju odigrale solidnih 25 minuta. Prvi dio otišao je na stranu Radnika 7:5, dok su Križevčanke u jačem ritmu odradile drugu dionicu. Postigle su čak 13 pogodaka, a to im je bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu rezultatom 20:12.

Orahovica: Lana Potalec, Lana Huber, Nina Tikvan 5, Sara Stojić 2, Mia Straka 3, Lara Petin, Bojana Stojnović 1, Nika Rađenović, Ivona Glasovac, Arta Čočaj, Eni Poljak, Tena Boljkovac 1, trenerica: Andrijana Rukavina.

S novim porazima rukometašice Orahovice i dalje su ostale na dva osvojena boda iz 12 odigranih utakmica, a trenutno se nalaze na pretposljednjem 12. mjestu prvenstvene ljestvice.