Novi vrtići pokazuju opravdanost: Područje VPŽ bilježi povećanje broja prijavljene predškolske djece od 10 posto u odnosu na prošlu godinu, najviše u Slatini, Pitomači i Suhopolju

Izgradnjom novih dječjih vrtića u Gornjem Bazju, Špišić Bukovici, Gradini, Svetom Đurađu, Suhopolju, Ćeralijama, Čačincima, Čađavici, Sopju i Velikom Rastovcu, značajno se povećala dostupnost predškolskog odgoja za mališane u Virovitičko-podravskoj županiji.

Prema podacima Upravnog odjela za obrazovanje i demografiju VPŽ, temeljenih na podacima za upis u vrtiće ovoga prostora, u odnosu na prošlu jesen, područje Virovitičko-podravske županije zabilježilo je 139 djece više. Najveća povećanja bilježe područja – Slatine, Pitomače i Suhopolja. Lani je 1.406 djece bilo upisano dječje vrtiće koji djeluju na našem području, ove jeseni njih 1.545 pronaći će svoje mjesto u jednom od trinaest dječjih vrtića.

– Nema većih projekata nego kad otvaramo vrtić, kada otvaramo područnu školu, kada otvaramo projekte koji se tiču djece koja žive na području naše županije. Upravo ovakvi projekti imaju utjecaj na poboljšanje kvalitete života ljudi u malim mjestima, u ruralnom području naše županije, upravo oni utječu na ostanak ljudi u tim područjima, ali naravno i na poticaj roditeljima na proširenje svojih obitelji. Ulaganjem u vrtiće, ulaganjem u djecu, ulažemo i u budućnost općina i gradova, budućnost županije, ali i u budućnost naše Hrvatske – naglasio je virovitičko-podravski župan Igor Andrović.

Rastovac vrtic
Foto: K. Toplak

Podsjetimo, unazad dvije i pol godine, na području Virovitičko-podravske županije, uz financiranje Ministarstva poljoprivrede i punu podršku Županije, gradova i općina, na našem je području izgrađeno deset novih dječjih vrtića. Trenutno se po ovom modelu dograđuje još jedan, u Orahovici.

(www.vpz.hr)

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content