Ogranak Matice hrvatske u Virovitici: Eva Duršot pobjednica je likovnog natječaja “Zavičaj u srcu i kistu”

U povodu 180. obljetnice Matice hrvatske, Ogranak Matice hrvatske u Virovitici raspisao je likovni natječaj “Zavičaj u srcu i kistu” za učenike osnovnih i srednjih škola (u dobi od 7 do 17 godina) za izbor dječjeg rada za naslovnicu Zavičaja broj 34. Tema natječaja je Motivi naše županije, likovna tehnika po odabiru učenika, a natječaj koji je bio objavljen na mrežnoj i Facebook stranici Ogranka, trajao je od 25. travnja do 30. lipnja 2022.

Na natječaj je pristiglo ukupno 13 radova koji su podijeljeni u tri kategorije (niži razredi osnovne škole, viši razredi osnovne škole, srednja škola), a sudjelovali su učenici i učenice iz nekoliko škola naše županije (Katolička osnovna škola u Virovitici, Osnovna škola Vladimira Nazora Virovitica, SŠ “Stjepan Ivšić” Orahovica). Ogranak Matice hrvatske u Virovitici osobito pohvaljuje sve sudionike natječaja (redom).

Niži razredi osnovne škole:
Klara Horvat, 4. r. Katolička osnovna škola u Virovitici
Franka Jakelić, 4. r. Katolička osnovna škola u Virovitici
Stela Kocijan, 4. r. Katolička osnovna škola u Virovitici
Ivana Lesić, 4. r. Katolička osnovna škola u Virovitici
Elena Lovrenc, 4. r. Katolička osnovna škola u Virovitici
Karla Nađaković, 4. r. Katolička osnovna škola u Virovitici
Stjepan Ribić, 4. r. Katolička osnovna škola u Virovitici
Ena Tkalčec, 4. r. Katolička osnovna škola u Virovitici
Jana Uzel, 4. r. Katolička osnovna škola u Virovitici
Jan Duršot 4. r. OŠ Vladimira Nazora Virovitica (dva rada)

Viši razredi osnovne škole:
Antonela Domitrović, 6. r. Katolička osnovna škola u Virovitici
Eva Duršot, 6. r. OŠ Vladimira Nazora u Virovitici (dva rada)

Srednja škola:
Samanta Budimir, 1. r. SŠ „Stjepan Ivšić“ Orahovica (opća gimnazija)
Matea Špalj, 1. r. SŠ „Stjepan Ivšić“ Orahovica (smjer kuhar)

Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Tugomila Reder (predsjednica), Anja Brabec Žeravica (članica) i Igor Fučkar (član), učitelji i profesori likovne kulture, aktivni sudionici likovnih događanja te vrsni stručnjaci u svom području, tri je rada ocijenilo najboljima. Riječ je o sljedećim učenicima i radovima.

1. Eva Duršot, Zavičaj u srcu i kistu, kombinirana tehnika, 6. r. OŠ Vladimira Nazora Virovitica – naslovnica Zavičaja
2. Ena Tkalčec, Dvorac, voštane pastele, 4. r. Katolička osnovna škola u Virovitici
3. Matea Špalj, Orahovica, kombinirana tehnika, 1. r. SŠ „Stjepan Ivšić“ Orahovica (smjer kuhar)

Objava Zavičaja realizirat će se do kraja ove godine te će uključivati sve pristigle radove dok će rad Eve Duršot krasiti naslovnicu Zavičaja. Nagrađivanje pobjednika i ostalih sudionika očekuje se tijekom kolovoza ili rujna, za kada je planirana i izložba svih radova.

(www.icv.hr, Ogranak Matice hrvatske u Virovitici)

 

- PROMO -

 

 

Povezane vijesti

Skip to content