Grad Virovitica nastavlja s ulaganjima u sigurnost i kvalitetu dječjih igrališta. U tijeku su radovi na postavljanju antitraumatske sigurnosne podloge ispred tobogana na čak 16 igrališta, s ciljem povećanja sigurnosti najmlađih korisnika.

Na završnim dijelovima kliznih površina tobogana postavlja se guminirana podloga dimenzija približno 1,50 x 2,00 metra koja ublažava udarce i smanjuje rizik od ozljeda pri igranju. Uz sigurnosni aspekt, ovim zahvatom također se rješava problem neprikladnog materijala poput pijeska, koji je često izložen onečišćenju izmetom domaćih životinja. Novom podlogom osigurat će se uvjeti koji su više higijenski i prikladniji za igru djece.

Radovi se izvode na sljedećim lokacijama: Pejačevićeva ulica, Ulica 81. gardijske bojne, Ulica Pavla Radića, Ulica Dobriše Cesarića, Ulica Hrvatskih žrtava, Ulica Alojzija Stepinca, Ulica Jana Vlašimskog, Ulica Tina Ujevića, Ulica Ivana Gorana Kovačića, Ulica Ivana Gundulića te u prigradskim naseljima: Podgorje, Sveti Đurađ, Rezovac, Rezovačke Krčevine, Čemernica i Taborište.

U nadolazećem razdoblju, pijesak na svim dječjim igralištima zamijenit će se prikladnijim materijalom, poput kamenog materijala sitne granulacije, iz higijenskih razloga.

Grad Virovitica na ovaj način nastavlja stvarati sigurniji, zdraviji i ugodniji prostor za igru svih mališana.

(virovitica.hr)