Klopotec Trail Pitomača ove godine na rasporedu je u subotu, 31. svibnja, s početkom u 10:00 sati, a prijave za utrku traju još četiri dana.
Utrka je namijenjena svim zaljubljenicima u kretanje, prirodu i dobru atmosferu bez obzira da li je riječ o iskusnim trail trkačima ili onima koji tek otkrivaju čari trčanja po brežuljcima.
-Sudionike i ovog puta očekuju staze koje vijugaju kroz vinograde i šume, uz slikovite klijeti i poglede koji ostavljaju bez daha, sve to po blagim obroncima Bilogore. Start utrke je na jednoj od najljepših lokacija u okolici – kod Turističko-informativnog centra Klopotec na Kladarskom bregu u Sedlarici – poručili su iz Turističke zajednice Općine Pitomača i pozvali sve zainteresirane da požure s prijavama.
Trčat će se na stazama od 7 kilometara (idealno za rekreativce i početnike), 14 kilometara (savršena mjera izazova i uživanja) te 21 kilometar (prava poslastica za one željne ozbiljnog traila).
Osim trčanja, sve sudionike očekuju okrjepa na stazi i cilju, startni paketi te odlična atmosfera, a prijaviti se možete do četvrtka, 22. svibnja na idućem LINKU.
-Ne propustite priliku za sudjelovanje u utrci koja spaja sport, prirodu i dobru vibru u jednom. Bilo da dolazite sami, s prijateljima ili cijelom obitelji – Klopotec Trail je mjesto gdje nastaju najljepše sportske uspomene. Vidimo se 31. svibnja pod najvećim Klopocom u Hrvatskoj – trčimo zajedno po vinorodnim obroncima Bilogore – poruka je organizatora.
(icv.hr, Općina Pitomača)