U Gornjem Miholjcu održan Memorijal Ivica Špoljarić-Špoljo

Ivica Špoljarić-Špoljo (24.10.1955.–3.1.2010.) hrvatski branitelj i časnik, bio je dugogodišnji  član Streljačkog društva Gornji Miholjac.  Svake godine, početkom siječnja HVIDR-a Slatina organizira Memorijal njemu u čast.

Na ovogodišnjem Memorijalu, održanom danas (subota) sudjelovalo je pet braniteljskih ekipa:  HVIDRA Slatina, HVIDRA Virovitičko-podravske županije, Glasnici istine, Udruga PTSP Nova Bukovica, Udruga dragovoljaca Gornji Miholjac i Škola streljaštva iz Gornjeg Miholjca. Ranije tijekom dana  organizatori su zapalili svijeće na grobu tragično preminulog Ivice Špoljarića u Slatini.

Predsjednik Streljačkog društva Josip Kovačić posebno je naglasio da su rezultati današnjeg natjecanja vrhunski, a medalje najboljima uručili su Mato Bubaš, predsjednik HVIDRA-e VPŽ i Željko Kolinger, predsjednik Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata, ogranak Slatina.

Najbolji strijelac bio je Damir Boljevčan, kojemu je uručena posebna medalja. Kategoriju dobar strijelac osvojio je Filip Podboj, a u kategoriji kadetkinja najbolji strijelac bila je Ana Beneš.

U kategoriji seniori najbolji su bili Antonio Mrva (173 kruga), Antonio Kovačević (167 krugova) i Renato Kolinger (163 kruga).

U kategoriji hrvatski branitelji prvi je Damir Boljevčan (166 krugova), drugi Željko Kolinger (146 krugova) i treći Ilija Nikolić (143 kruga).

U kategoriji veterana (stariji od 55 godina) prvo mjesto osvojio je Filip Podboj ( 158 krugova),  drugo mjesto Ivan Gorenac (145 krugova)  i treće mjesto Zvonko Katalin (136 krugova).