Osnovnoj školi Eugena Kumičića Slatina odobren projekt prijavljen na UNIQA osiguranje ”Radost života”

Od ukupno 783 projekata, prijavljenih na UNIQA ”Radost života” 2018. godine, žiri je odabrao 19 projekata koje će financijski podržati. Na natječaj su se mogli prijaviti vrtići, osnovne i srednje škole, te neprofitne udruge i ustanove iz cijele Hrvatske. Od 19 projekata odabaren je i projekt Osnovne škole Eugena Kumičića iz Slatine, koji je napisala i prijavila učiteljica engleskog jezika Silvija Mađarić. Naziv projekta je ”Dnevni boravak u našoj školi.”.

– Dugi niz godina borimo se problemom provođenja kvalitetnog vremena učenika putnika u školi za vrijeme školskog dana dok ne pohađaju nastavu. Nedovoljan broj slobodnih učionica onemogućava učenicima putnicima, ali i ostaloj djeci koja ne pohađaju izborne predmete, adekvatan prostor za provođenje slobodnog vremena u školi. Stoga smo željeli našim učenicima opremiti prostor u obliku dnevnog boravka u školi u kojem će moći boraviti, osjećati se sigurno i kvalitetno provoditi svoje vrijeme. Projektom ćemo opremiti dnevni boravak vrećama za sjedenje, trosjedima, stolićima i brojnim društvenim igrama u iznosu od 16 000 kuna. Cilj projekta je učenicima naše škole, poglavito učenicima putnicima, osigurati prostor u kojemu će boraviti za vrijeme školskog dana dok čekaju polazak autobusa ili za vrijeme nastave ako ne pohađaju izborne predmete. Želimo učenicima pružiti mogućnost kvalitetnog provođenja vremena za vrijeme boravka u školi u opremljenom prostoru za njih, te raznim aktivnostima poticati kreativnost, razvijanje logike razmišljanja te socijalnih vještina – objašnjava učiteljica Silvija Mađarić. (www.icv.hr, af)