FOTO Raspoloženi Luka Moslavac s 12 pogodaka predvodio Viro Viroviticu u pobjedi protiv druge ekipe zagrebačkog PPD-a

Konačno bez trauma, pobjeda Virovitičana nad drugom ekipom PPD Zagreba 30:24 (15:9) u 18. kolu 1. Hrvatske rukometne lige Sjever.

Bila je ovo utakmica u kojoj su Virovitičani jednostavno morali pobijediti. Nakon svega viđenog i odigranog u prve četiri utakmice drugog dijela sezone, poraz u ovoj utakmici zasigurno bi ozbiljno potresao klub.

No, od samog početka utakmice vidjelo se da pobjeda ovog puta neće biti upitna. Mladi Zagrebaši se od prve minute nisu mogli ravnopravno nositi sa raspoloženim domaćinima unatoč činjenici da je ekipa Damira Vašarevića bila oslabljena neigranjem ozljeđenih braće Gašparović. Poveli su Virovitičani s 3:0, ubrzo i 9:3 da bi u zadnju trećinu poluvremena na semaforu bilo već uvjerljivih 12:4. Na odmor su ekipe otišle vodstvom Virovitičana 15:9.

IMG 7356 Custom e1551530895523

U drugom dijelu bilo je to rutinsko održavanje prednosti koja je u jednom trenutku bila i na okruglih +10, odnosno 27:17. Takav razvoj događaja omogućio je domaćem treneru da puno više igraju oni igrači koji obično imaju vrlo malu minutažu, a da se neki iz prvih sedam ovoga puta dobro odmore. Na kraju, pobjeda Viro Virovitice 30:24.

Još jednom virovitičku ekipu predvodio je Luka Moslavac sa 12 golova, dok je 4 pogotka postigao Karlo Vašarević. Treba reći i da su svoje prvijence u ovoj sezoni postigli Toni Smutni i Karlo Moslavac, dok je cijela ekipa odigrala odličnu obrambenu utakmicu. Kod Zagrepčana najbolji dojam ostavio je Alan Javor, strijelac sedam pogodaka te Luka Leskovec, strijelac pet golova.

IMG 7300 Custom e1551530845101

Virovitičanima sada slijedi odmor, obzirom da će idući vikend uknjižiti dva boda bez puno muke, jer je ekipa Borova odustala od natjecanja. Sljedeću utakmicu igraju za dva tjedna kada u Viroviticu dolazi zagrebački Metalac.

RK Viro Virovitica: Meter, F. Vašarević, K. Vašarević 4, Rešetar, Pandža 3, Štimac, L. Moslavac 12, Sabo 1, Poljak 2, Crljenić 3, Starčević, Janjić 2, Vulić 1, Zečević Leiss, K. Moslavac 1, Smutni 1.