Pred više od 300 gledatelja Virovitičani poraženi na trećeligaškoj premijeri, Kruno Lovrek torpedirao ih hattrickom

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nakon tri sušne godine nogometaši Tehničara iz Cvetkovca došli su do pobjede u Virovitici. U prvom kolu 3. lige Sjever momčad Virovitice pobijedili su pred više od tristo gledatelja na terenu sportskog centra Vegeška rezultatom 3:1.

Utakmica nije pravo ni počela, nakon nepune minute igre iskusni napadač s prvoligaškom reputacijom Kruno Lovrek svladao je domaćeg vratara Krešimira Tomljanovića i doveo gostujuću momčad u prednost. U nastavku prvog dijela obje momčadi su imale nekoliko poluprilika, ali se igra većinom odvijala na sredini terena. U 38. minuti autoritativna sutkinja Kristina Veljačić dosuđuje kazneni udarac za goste, koji je materijalizirao Kruno Lovrek. S rezultatom 2:0 za goste otišlo se na odmor.

Pokušavajući razbuditi svoju momčad na početku drugog dijelu domaći trener Samuel Spudić u igru uvodi Doriana Mikičića. Do rezultatske promjene nije došlo, gosti su sigurno držali prednost stečenu u prvom dijelu. Trener Spudić u 73. minuti ubacuje i drugu svoju mladu nadu, Angela Bernarda Radovića. Minutu kasnije svojim trećim zgoditkom Kruno Lovrek potvrđuje gostujuću pobjedu. Do kraja domaći su uspjeli ublažiti poraz pogotkom Roka Horačeka u 81. minuti. Šest minuta prije kraja utakmice prilikom zamjene domaći igrač Tomislav Blažević zbog neumjesnog komentara zaslužuje crveni karton.

-Gosti, koji su se izuzetno pojačali u odnosu na prošlu sezonu, iznenadili su nas ranim zgoditkom. Nakon toga nisu više uspjeli uspostaviti našu igru. Čestitam im na zasluženoj pobjedi – rekao je nakon utakmice domaći trener Samuel Spudić.

Virovitica – Tehničar Cvetkovec 1:3
Najbolji u virovitičkim redovima: Slaven Marković