12. DRŽAVNA UTRKA MOTOKULTIVATORA Svijet adrenalina oduševio mnogobrojnu publiku

Orahovica je ponovno bila u znaku moto ljubimaca, svijet adrenalina zavladao je stazom u industrijskoj zoni, a mnoštvo posjetitelja ostalo je bez daha. Sve ovo bilo je dio 12. Državne utrke motokultivatora u organizaciji Reda vitezova Ružice grada i MX Teama Orahovica uz veliku pomoć Motocross kluba ”Promet” Požega. Moto spektakl na novoj moto stazi započeo je utrkom kros motora do 250 kubika u kojoj je slavio domaći vozač Damir Hornung, druga je bila vrhunska mlada vozačica iz Virovitice Enola Šamu dok je treće mjesto pripalo Tomislavu Kosu. U kategoriji klase MX50 i MX65ccm za djecu do 9 godina, slavio je sedmogodišnji Štefan Lenče iz Pakraca, drugi je bio Petar Fržović iz Požege dok je treći bio Dominik Došen također iz Požege. U klasi do 85 kubika slavila je Lea Ivanović iz Požege, druga je bila Enola Šamu,a treća Orahovčanka Lea Sobodić. U najjačoj klasi do 450 kubika, najbrži i najatraktivniji je bio Mirko Lovaković iz Feričanaca, drugo mjesto osvojio je Krunoslav Ivanović iz Požege dok je treći bio također Požežanin Matej Mijić.

0610motokultivatori 7U kraljevskoj disciplini motokultivatora koja je imala povijesnu notu, obzirom da je svaka posada predstavlja po jedno povijesno razdoblje, slavila je posada iz Creta Bizovačkog s vozačem Josipom Jugovićem i suvozačem Željkom Mikolinom, drugo mjesto pripalo je Vjekoslavu Josipoviću iz Djedine Rijeke uz suvozača Tonija Patka iz Čaglina, dok je treće mjesto osvojila domaća posada vozač Damjan Bolić i suvozač Danijel Peštaj.

– Staza je jako dobro pripremljena. Konkurencija je bila solidna, mi smo našu ”Hondu” malo doradili, stavili malo remenice i doradili. Važno je da smo se dobro zabavili, ovo je sjajna ideja i priča koju su Orahovici smislili i sigurno ćemo doći i dogodine – rekli su pobjednici Josip i Željko.

0610motokultivatori 13 Enola Šamui Damir HornungIako nije osvojila niti jedno prvo mjesto, definitivno je s dva srebra bila najuspješnija vozačica na utrci, mlada 13-godišnja Enola Šamu iz Virovitice:

– Staza je dobra, malo je uska, ali sve je ok. Ja jednostavno uživam u ovom sportu, stalno sam na motoru i gdje god mi se ukaže prilika dođem i vozim. Ovdje je bilo jako lijepo i zabavno – rekla je Enola.

Posebna atrakcija na stazi bili su old timer offroad vozila koji su pokazala svoje mogućnosti.

0610motokultivatori 9– Ove godine smo na novoj lokaciji, na novoj stazi koju smo postavili zahvaljujući isključivo obiteljima Hornung i Kostelac koji su nam ustupili zemlju da možemo sve ovo pripremiti. Uložili smo ogroman trud za pripremu, hvala Bogu poslužilo nas je vrijeme i došlo je puno ljudi i to je zapravo najveći cilj da zabavimo ljudi i damo Orahovicu nešto posebno. Cilj da i što više privučemo Orahovčane, a posebno mlade da izađu iz kuća, i vide kako se oko njih, u prirodi, može napraviti čudo. Ova utrka motokultivatora je bila utrka kroz povijest, vidjelo se kako voze rimski vojnici, njemačka i američka vojska i drugi. Hvala svima koji su pomogli i sigurno da ćemo svake godine sve više dizati ovu priču – zaključio je predsjednik Reda vitezova Ružice grada Vlado Grgić. (www.icv.hr, vg)