FOTO Podjela bodova u ludom derbiju na Školskom vrtu, Rezovac zadržao lidersku poziciju

Na stadionu Školski vrt u Gornjem Bazju odigran je derbi susret 9. kola 1. županijske nogometne lige između vodećeg Rezovca i domaćeg Bratstva.

Nakon petnaest minuta igre gosti su vodili 2:0. Pogotke za Rezovac postigli su Aleksandar Matijašević i Ivan Krznarić. U 36. minuti na ubačaj Ante Mikulića najiskusniji domaći igrač Mario Pšihistal smanjuje rezultat na 2:1.

Igrači Bratstva uspjeli su poravnati rezultat u 59. minuti izvrsnim pogotkom Ante Mikulića, koji je slaveći gol skinuo dres te zaradio žuti karton. Sedam minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac za goste. Domaći vratar Leo Franjić uspio je nadmudriti gostujućeg bombardera Vanju Dežmarića.

IMG 3142

U nastavku je domaći čuvar izluđivao gostujuće napadače svojim izvrsnim obranama. Spriječio je udarce Aleksandra Matijaševića, Vanje Dežmarića, Patrika Bazijanca i time znatno pridonio osvajanju boda.

Najbolji igrač na terenu, Ante Mikulić u 80. minuti zbog prigovora sucu zaradio je drugi žuti karton, zbog kojeg je morao napustiti igru. Utakmica je donijela puno uzbuđenja i preokreta, uz velike tenzije. Podjelom bodova na kraju mogu biti zadovoljne obje momčadi.

– Da smo ostali kompletni do kraja mogli smo osvojiti i tri boda – žalio je trener domaće momčadi Elvis Vinak zbog nepotrebnog isključenja Ante Mikulića.

IMG 3204

U gostujućim redovima žale zbog propuštene prednosti, ali i osvojenim bodom ostaju vodeća momčad lige.

Bratstvo Gornje Bazje – Rezovac 2:2
Igrač utakmice: Ante Mikulić