FOTO Rukometašice 1234 Virovitice nakon trilera protiv Pitomačanki u 2. kolu regionalnog kupa

Nakon gotovo dvije godine, dvije najbolje ženske rukometne ekipe u županiji odigrale su službenu utakmicu. Utakmica 1. kola kupa regije Sjever u rano popodnevnom terminu privukla je u sportsku dvoranu Osnovne škole Petra Preradovića u Pitomači zavidan broj gledatelja.

Prvih nekoliko minuta susret su bolje otvorile gošće i imale minimalnu prednost, jer je njihova vratarka Marija Devald u tim trenucima bila nesavladiva iz igre za domaće rukometašice. Pitomačanke su tek na isteku sedme minute postigle prvi pogodak iz igre i povele. Ta se prednost vrlo brzo popela na 8:4.

IMG 5389

Lavice se bude i serijom 6:1 vode 10:9. Osam minuta prije odlaska na odmor serijom 3:0 domaća ekipa preokreće rezultat i na pauzu odlazi s prednošću 18:16. Interesantno je da je prvi strijelac prve lige Tamara Hudoletnjak prvi zgoditak postigla tek u 22. minuti. Drugi dio domaće rukometašice bolje otvaraju i vode 18:14. Gošće su uspjele smanjiti tu prednost, ali su Pitomačanke sačuvale prednost do posljednjih pet minuta. Tada Lavice u dva navrata vode 33:32 i 34:33.

Utakmica ipak završava 34:34, jer gošće u posljednjih tridesetak sekundi nisu uspjele postići pobjedonosni zgoditak.

IMG 5318

Prišlo se izvođenju sedmeraca u čemu su gošće bile uspješnije. Sve gostujuće igračice bile su efikasne, a junakinja tog dijela bila je gostujuća vratarka Iva Biuk , koja je obranila dva udarca domaćih igračica i donijela svojoj ekipi pobjedu i ulazak u 2. kolo kupa.

Obje ekipe imale su dobrih i loših trenutaka, u domaćim redovima prevladavalo je iskustvo, a kod gošći mladost i polet, premda je i kod njih glavni oslonac bila iskusna Maja Kožnjak. Susjedski derbi opravdao je očekivanja uzbuđenjima i preokretima u rezultatu. Obje ekipe, ponove li ovakve igre, mogu s optimizmom gledati na nastavak natjecanja.

IMG 5485

PITOMAČA 37, 34 (18)
1234 VIROVITICA 38, 34 (16)

PITOMAČA. Sportska dvorana Osnovne škole Petra Preradovića. Gledatelja: 200.

Sutkinje: Ivana Koren (Koprivnica) i Vedrana Stančir (Botovo); nadzornik: Vladimir Jurenec (Koprivnica).

Pitomača: Leticia Krstanović, Nina Ferić 9, Ines Begović 8 (5), Melita Skelin, Tamara Štefanec 7, Antonela Brlas, Andrea Božić 2, Melita Jug (15-0), Sofija Martinčević, Marija Roberta Magić 6, Danela Relić, Ana Šimić – Kaša 1, Lana Brkić i Dora Šandrovčan 1. Trenerica: Sanja Šandrovčan.

1234 Virovitica: Marija Devald (13+0), Nadia Dujmović, Iva Biuk, Maja Kožnjak 13 (4), Lukrecia Veršec 5, Lea Zupčić 1, Helena Lukačević, Tamara Hudoletnjak 7 (1), Marija Medved, Ana Blažev 3, Elena Bardić, Nika Deskar 4, Laura Oršulić 1, Andrijana Miklić, Nevena Vidaković i Tena Mioč 4. Trener: Vladimir Gašparac.

Sedmerci: Pitomača 6 (5), 1234 Virovitica 6 (5)

Isključenja: Pitomača: 12 minuta (Begović i Štefanec po 4 minute, Ferić i Šandrovčan po dvije minute); 1234 Virovitica: 10 minuta (Deskar 4 minute; Kožnjak, Hudoletnjak i Oršulić po dvije minute).