EHF EUROPA LIGA Našički NEXE u ludoj završnici minimalno poražen na svom terenu od Montpelliera

U 3. kolu skupine C EHF Europa lige hrvatski predstavnik, našički NEXE poražen je na svom terenu od nekadašnjeg prvaka Europe – francuskog Montpelliera 23:22.

Cijelu utakmicu igralo se tvrdih obrana. U prvom dijelu u jednom trenutku gosti su imali četiri zgoditka prednosti (7:3), ali su to našički rukometaši vrlo brzo uspjeli dostići (7:6). Na odmor se otišlo s dva zgoditka prednosti (10:8) za Montpellier.

Na početku drugog dijela Montpellier je u jednom trenutku otišao na pet zgoditaka prednosti (16:11). Domaća momčad se nije predavala i postepeno se rezultatski približavala gostima.

U posljednje dvije minute vrhunac uzbuđenja. Nakon nekoliko obostranih pogrešaka rukometaši NEXE-a su tridesetak sekundi prije kraja poravnali na 22:22. U brzom napadu francuski rukometaši postižu zgoditak i vode 23:22 osam sekundi prije kraja.

Trener NEXE-a Hrvoje Horvat traži minutu odmora. Francuzi su se uspjeli obraniti i osvojiti prve bodove u ovogodišnjoj grupnoj fazi EHF Europa lige.

-U ratničkoj i borbenoj utakmici previše smo respektirali protivnika i to nas je koštalo pobjede. Ključni igrač u redovima Montpelliera bio je naš reprezentativac, vratar Marin Šego – nakon utakmice izjavio je trener NEXE-a Hrvoje Horvat.

NEXE: Mihailo Radovanović (5), Moreno Car (3), Janko Kević 3 (1), Halil Jaganjac 5, Živan Pešić 3, Mario Tomić 3, Gianfranco Pribetić 1, Mateo Rodin 1, Saša Barišić Jaman, Marko Mrđenović, Albin Eter, Ivan Vida, Tomi Vozab 3, Marin Jelinić 2, Aleksandar Bakić i Fran Mileta 1. Trener: Hrvoje Horvat.