FOTO Jannick Green u prvom dijelu nepremostiva prepreka za Našičane: Željko Musa NEXE-u zabio pet pogodaka

U 5. kolu skupine C EHF Europa lige našički NEXE na domaćem terenu u sportskoj dvorani Osnovne škole “Kralja Tomislava” u Našicama izgubio je od njemačkog Magdeburga 32:24.

To je četvrta pobjeda njemačke momčadi u pet dosadašnjih međusobnih susreta. U prve četiri minute domaća momčad je imala minimalnu prednost. Od pete minute igrači Magdeburga se postepeno odvajaju zahvaljujući nepreciznosti domaćih igrača u napadu i seriji obrana gostujućeg vratara Jannicka Greena, koji je u nekoliko navrata svojim obranama izluđivao domaće igrače.

IMG 0963

Trener NEXE-a Hrvoje Horvat mijenjao je igrače i načine igre. U jednom trenutku igrao je i s dva kružna napadača, ali ništa nije uspio rezultatski promijeniti. Pokušavajući razbuditi svoje igrače u prvom dijelu je iskoristio i dvije minute odmora. Na odmor se otišlo s gostujućom prednošću 15:8.

Nakon šest minuta igre u nastavku gosti odlaze na devet zgoditaka prednosti (19:10). Rukometaši NEXE-a se bude i dolaze u dva navrata na šest zgoditaka zaostatka (19:13, 20:14). U tim trenucima na domaćim vratima nizom obrana istakao se Mihailo Radovanović.

IMG 0982

U posljednjih petnaest minuta rukometaši Magdeburga ponovno ubacuju “u veću brzinu” i u 56. minuti su imali najveću prednost od +11 (32:21). Do kraja su domaći rukometaši uspjeli smanjiti na konačnih osam zgoditaka zaostatka (32:24).

U gostujućim redovima najviše golova postigao je hrvatski reprezentativac Željko Musa. U idućem kolu u utorak, 8. prosinca rukometaši NEXE-a gostuju u Magdeburgu.

IMG 0985

NEXE: Moreno Car (2+0), Mihailo Radovanović (8+0), Janko Kević 7 (3), Halil Jaganjac 4, Marin Jelinić 3, Gianfranco Pribetić 3, Aleksandar Bakić 2, Mario Tomić 1, Ivan Vida 1, Tomislav Severac 1, Fran Mileta 1, Mateo Rodin 1, Saša Barišić Jaman, Marko Mrđenović, Živan Pešić i Tomi Vozab. Trener: Hrvoje Horvat.

Magdeburg: Jannick Green (9+0), Tobias Thulin (3+0), Željko Musa 5, Lukas Mertens 5, Christoph Steinert 4, Christian O’ Sulivan 3. Omar Ingi Magnusson 3 (1), Marko Bezjak 2, Michael Damgaard Nielsen 2, Tim Hornke 2, Daniel Pettersson 2, Moritz Preuss 2, Gisli Thorgeir Kristjansson 2 i Magnus Gullerund. Trener: Bennet Wiegert.