U Osnovnoj školi Suhopolje održano županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika: Ovo su najbolji učenici

U Mjesecu hrvatskoga jezika svake se godine održava Natjecanje iz hrvatskoga jezika i smotra literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva – LiDraNo. Tim prigodama želi se osvijestiti bogatstvo hrvatske jezične kulture i baštine, potaknuti svijest o ljepoti i vrednotama hrvatskoga jezika kao jednoga od najvažnijih značajki hrvatskoga identiteta.

Ovogodišnji domaćin županijskoga natjecanja iz hrvatskoga jezika, za učenike osnovnih i srednjih škola Virovitičko-podravske županije, bila je Osnovna škola Suhopolje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa...

Učenici su se natjecali u šest kategorija (7. i 8. razred osnovne škole te 1. do 4. razred srednje škole).

Učenici, koji su pokazali iznimno jezično znanje te vještine u poznavanju hrvatskoga jezika, su:

OSNOVNE ŠKOLE

7. razred – osnovna škola:

1. mjesto

Lana Fotez, Osnovna škola Josipa Kozarca, Slatina (mentorica: Melita Čmarec)

Patrik Novogradec, Osnovna škola Petra Preradovića, Pitomača (mentorica: Biljana Bukovšak)

2. mjesto

Iva Lovčanin, Osnovna škola Josipa Kozarca, Slatina (mentorica: Melita Čmarec)

Lana Šafran, Osnovna škola Suhopolje, Suhopolje (mentorica: Ivančica Fett-Škvarić)

Helena Schweigert, Osnovna škola Davorin Trstenjak, Čađavica (mentorica: Sandra Filošević)

3. mjesto

Mislav Škvarić, Osnovna škola Vladimir Nazor, Virovitica (mentorica: Kristina Đeri)

8. razred – osnovna škola

1. mjesto

Noa Jaković, Osnovna škola Eugena Kumičića, Slatina (mentorica: Ivana Strupar)

2. mjesto

Leona Hustić, Osnovna škola Petra Preradovića, Pitomača (mentorica: Kristina Prtenjača)

Veronika Pastrećka, Osnovna škola Ivan Goran Kovačić, Zdenci (mentorica: Marijana Karan)

3. mjesto

Ivona Lovrić, Osnovna škola Ivane Brlić-Mažuranić, Orahovica (mentorica: Marijana Karan)

IMG 567275018579109b0c65cecd0b3f137d V Custom

SREDNJE ŠKOLE

1. razred – srednja škola

1. mjesto

Nina Rajnović, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentorica: Vera Žužić)

2. mjesto

Lucija Farkaš, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici, Virovitica (mentorica: Sunčana Voronjecki)

3. mjesto

Dorotea Hodak, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica ( mentorica: Vera Žužić)

2. razred – srednja škola

1. mjesto

Viktoria Bartulović, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici, Virovitica (mentorica: Sunčana Voronjecki)

Lara Krznarić, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica ( mentorica: Jela Markušić)

2. mjesto

Lorena Majdak, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici, Virovitica (mentorica: Sunčana Voronjecki)

Jelena Mečenero, Srednja škola Stjepan Ivšić, Orahovica (mentorica: Ivana Maričić)

3. mjesto

Noa Rešetar, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentorica: Jela Markušić)

3. razred – srednja škola

1. mjesto

Ivona Bosec, Srednja škola Marka Marulića, Slatina (mentorica: Željka Orban)

2. mjesto

Ena Dvojak, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentorica: Maja  Bašnec)

3. mjesto

Elena Bićanić, Srednja škola Marka Marulića, Slatina (mentorica: Željka Orban)

4. razred – srednja škola

1. mjesto

Maja Tomljanović, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentorica: Maja  Bašnec)

2. mjesto

Marta Štampar, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentorica: Maja  Bašnec)

Jelena Zubak, Srednja škola Stjepan Ivšić, Orahovica (metorica: Ida Milković)

3. mjesto

Ivana Ivoš, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici, Virovitica (mentorica: Sunčana Voronjecki)

(www.icv.hr, OŠ Suhopolje)